Wrestling: gale federacji WWE wkrótce na Netflixie

Netflix wykonał poważny krok w stronę transmisji wydarzeń na żywo. Platforma streamingowa dogadała się z WWE w sprawie umowy, na mocy której będzie emitować program Monday Night Raw. To ogromne zmiany, zwłaszcza dla fanów wrestlingu ze Stanów Zjednoczonych.

WWE potwierdziło dość sensacyjne wieści, że od stycznia 2025 roku ich flagowy program – Monday Night RAW, będzie emitowany w Stanach Zjednoczonych na platformie Netflix. Czerwona tygodniówka będzie nadawana nie tylko w USA, ale także w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i krajach latynoamerykańskich. Możliwe, że w międzyczasie gale WWE będą także dostępne w Polsce.

Netflix wchodzi w rynek transmisji na żywo

Przypomnijmy, że Netflix to platforma streamingowa, która pozwala na oglądanie filmów, seriali oraz programów rozrywkowych. Zamieszczane tam produkcje biją rekordy oglądalności, a użytkownicy coraz częściej sięgają po internetowe treści kosztem tradycyjnej telewizji. Teraz Netflix idzie dalej, rozszerzając ofertę do transmisji na żywo.

Pod koniec ubiegłego roku Netflix transmitował golfowy turniej z udziałem zawodowych golfistów oraz gwiazd wyścigów Formuły 1. Natomiast w marcu gigant relacjonować będzie tenisowy pojedynek pomiędzy Rafaelem Nadalem a Carlosem Alcarazem.

Netflix z transmisjami WWE. W grze ogromne pieniądze

WWE Raw po raz pierwszy od ponad 30 lat nie będzie dostępny w telewizji linearnej. Od stycznia 2025 r. Netflix będzie nowym miejscem emisji programu w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Łacińskiej, a z czasem dodawane będą kolejne kraje i regiony. Możliwe, że materiały WWE pojawią się także w Polsce.

Oba podmioty zawarły ze sobą kontrakt, a Netflix sięgnie głęboko do portfela za dostęp do gal federacji. Plaforma za umowę dotyczącą praw zapłaci bowiem ponad 5 mld dolarów. Zaskakująca jest jej długość, bo ma trwać do…. 2035 roku, czyli aż przez dziesięć lat. Co więcej, wspomniano o tym, że na Netflixa mogą trafić wszystkie programy WWE, czyli RAW, Smackdown, NXT i Premium Live Event oraz materiały dokumentalne, seriale oryginalne i nadchodzące projekty WWE.

WWE Network wkrótce przestanie istnieć

Umowa z Netflixem oznacza, że WWE raczej wycofa z rynku usługę WWE Network. WWE Network to platforma, na której fani wrestlingu mogą na żywo lub z odtworzenia oglądać wszystkie gale federacji. W ofercie są zarówno tygodniówki (Raw, Smackdown, NXT) jak i gale Premium Live Event (np. WrestleMania).

Autor: Łukasz Brajczewski

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *