Sylwester 2024 – gdzie warto się wybrać? Przegląd wydarzeń

Sylwester 2024 w telewizji. Gdzie można obejrzeć relację z największych imprez w Polsce? Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.
\"\"
Fot. Canva

Sylwester, ostatni dzień roku, zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie masz jeszcze planów, warto rozważyć udział w miejskich imprezach sylwestrowych. Inną alternatywą może być wybór transmisji w telewizji. Sprawdź, gdzie warto przywitać Nowy Rok. 

Sylwester to czas hucznych zabaw i balów okraszony pokazami sztucznych ogni, petard lub pokazów laserowych. Ten wyjątkowy dzień możemy spędzić na wiele różnych sposobów. Nie masz jeszcze planów na Sylwestra? Warto zatem wybrać się na miasto by wspólnie z innymi, w większym gronie świętować odejście starego i nadejście nowego roku. Jeśli chcesz zostać w domu, z pomocą przychodzą stacje telewizyjne, które przygotowały moc atrakcji. Mamy dla was ściągawkę, dzięki której dowiecie się, gdzie warto przywitać Nowy Rok.

Sylwester 2024 – które miasta organizują imprezy? 

Największe miasta w większości nie zdecydowały się na zorganizowanie zabawy sylwestrowej. Wcześniej taką sytuację tłumaczono pandemią COVID-19, obecnym problemem jest inflacja. Tradycyjnej zabawy na świeżym powietrzu nie będzie m. in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi czy Krakowie. Urząd Miejski we Wrocławiu podaje, że organizacja takiej imprezy kosztowała w 2019 roku ponad 2 mln złotych. Dziś wiązałoby się to z jeszcze większymi wydatkami.

Żadna z instytucji kultury miasta, ani też Wydział Promocji Miasta nie planuje dużej imprezy sylwestrowej na Rynku. Z tego, co wiem, Krakowskie Biuro Festiwalowe, które zwykle organizowało imprezę stricte na Rynku Głównym, też nie. Plenerowej imprezy więc nie będzie – informuje Anna Latocha z Urzędu Miasta Krakowa. 

Zainteresowani mogą spędzić ten czas choćby w klubie, restauracji, hotelu lub teatrze, które organizują wydarzenia sylwestrowe. Na przykład w Filharmonii Poznańskiej odbędzie się wieczór sylwestrowy z muzyką. Z kolei w Warszawie NYX Hotel zaprasza na sylwestrowe Jungle Disco. Goście będą mieli okazję przenieść się do świata tanecznej dżungli. Większą imprezę przygotowano natomiast w Gdańsku. Tamtejszy sylwester to przede wszystkim dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się na plaży w Brzeźnie, gdzie zagra Gromee, drugą w Jarze Wilanowskim uświetni występ Sylwii Grzeszczak. Oba wydarzenia rozpoczną się o 22:00, wstęp na nie jest bezpłatny. 

Sylwester 2024 koncerty – co w telewizji? 

Ci, którzy na Sylwestra planują zostać w domu, mogą skorzystać z szerokiej oferty stacji telewizyjnych. W przygotowywaniu zabaw sylwestrowych od lat konkurują ze sobą TVP oraz Polsat. Telewizja Polska ponownie przywita Nowy Rok w Zakopanem. Wydarzenie będzie można oglądać 31 grudnia na kanale TVP 2. Koncert wystartuje o godzinie 19:50. 

Głównymi gwiazdami na zakopiańskiej scenie będą: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. Nie zabraknie także piosenkarek młodego pokolenia: Roxie Węgiel, Viki Gabor, Blanki oraz Darii Marx. Zaprezentuje się również plejada gwiazd z gatunku disco polo Zenon Martyniuk, Weekend oraz Piękni i Młodzi. Obecni będą też Cleo, Pectus, a także Sławomir z Kajrą. Zagranicznym gościem TVP w tym roku będzie Fun Factory. Grupa popularność zdobyła w latach 90. XX wieku. 

Polsat urządza Sylwestrową Moc Przebojów w Chorzowie. Jak zapewniają organizatorzy, scena rozbłyśnie tysiącem świateł, a z głośników popłynie najlepsza muzyka, której towarzyszyć będzie iście zjawiskowa scenografia. Wśród artystów, którzy uczynią tę noc wyjątkową znajdą się ikony polskiej sceny rozrywkowej: idol młodzieży Dawid Kwiatkowski, charyzmatyczna artystka Doda, a także będący na topie od wielu lat zespół Feel. Początek o 19:55. 

Jeśli chodzi o dobór wykonawców, to oferta Polsatu jest zróżnicowana. Każdy znajdzie coś dla siebie. Klasycznego rocka reprezentować będzie Lady Pank. Z pewnością folkowe klimaty zapewni zespół Enej. W świat rapu swoim przebojami zgromadzonych wprowadzi Smolasty. Do wspólnego śpiewania w Chorzowie zachęcać będzie Kayah. Wystąpią również będący od niedawna na scenie muzycznej Skolim, Kuba Szmajkowski oraz Oskar Cyms. Ponadto Sylwestrową Moc Przebojów uświetni występ Matteo Boccellego – syna słynnego śpiewaka operowego Andrei Bocellego. 

Nie tylko muzyka. Jakie filmy na końcówkę roku? 

\"\"
fot. Premiery Canal+

Ostatnie godziny 2023 roku można urozmaicić, np. oglądając filmy. TVP1 wyemituje kultowy Dirty Dancing. Szesnastoletnia Frances poznaje na wakacjach w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym przystojnego instruktora tańca. Mimo wielu różnic łączy ich wspólna pasja. Następnie komedia Dzika Lokatorka. Od­rzu­co­ny przez uko­cha­ną ar­chi­tekt po­zna­je ko­bie­tę, któ­ra po wspól­nie spę­dzo­nej no­cy bez skru­pu­łów wpro­wa­dza się do je­go do­mu.  

TVN postawił jednak na polskie produkcje. O 20:00 Listy do M. 4. Lo­sy bo­ha­te­rów lu­bia­nej przez wi­dzów kome­dii po­now­nie spla­ta­ją się w przed­dzień Bo­że­go Na­ro­dze­nia, a róż­ne wy­da­rze­nia spra­wią, że na no­wo bę­dą mu­sie­li zde­fi­nio­wać, czym jest dla nich mi­łość.  Po zakończeniu kolejna produkcja Całe Szczęście. Ro­bert jest sa­mot­nym oj­cem 10-let­nie­go Fi­li­pa. Pra­cu­je ja­ko mu­zyk w or­kie­strze sym­fo­nicz­nej, wie­dzie spo­koj­ne i upo­rząd­ko­wa­ne ży­cie. Pew­ne­go dnia po­zna­je Mar­tę, prze­bo­jo­wą in­struk­tor­kę fit­ness. 

Autor: Łukasz Brajczewski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *