Premiery kinowe 21 i 22 marca

Mija nam kolejny tydzień marca, zaczęła się wiosna, więc zapraszamy Was na kolejną porcję kinowych nowości.

Wiosna, która przyszła do nas dosłownie kilka dni temu, przyniosła ze sobą wiele kinowych perełek. Sprawdźcie nasze propozycje, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdy rodzi się zło

Gatunek: horror

Argentyńska propozycja, której akcja skupia się wokół małej osady. Jej mieszkańcy odkrywają, że wkrótce narodzI się wśród nich tytułowe Zło. Rozpoczynają walkę z czasem, próbując uciekać. Według krytyków jest to najlepszy slasher wszech czasów o opętaniu. Nie da się temu zaprzeczyć, ponieważ zwiastun faktycznie mrozi krew w żyłach.

Budda. Dzieciak ‘98

Gatunek: dokumentalny

Dokument, który opowiada historię jednego z najpopularniejszych polskich influencerów – Kamila Labuddy “BUDDY”. Przedstawia nie tylko historię jego życia, ale także kulisy social mediów, prowadzenia kanału na Youtubie i szczegółach bycia influencerem. Myślę, że w obecnych czasach może być to ciekawa propozycja dla każdego, kto interesuje się social mediami i poczynaniami Buddy w Internecie.

Pamięć

Gatunek: dramat

Sylvia jest pracownikiem socjalnym. Kobieta prowadzi uporządkowane życie, które dzieli między pracę, córkę i spotkania AA. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy pojawia się na zjeździe absolwentów swojego liceum. Gdy wraca z niego, jej śladem podąża Saul. Pojawienie się mężczyzny w jej życiu daje obojgu szansę na otwarcie drzwi do przeszłości.

Norwegian dream

Gatunek: dramat

19-letni Robert wyjeżdża do pracy do Norwegii, by zarobić na spłatę rodzinnych długów. Rozpoczyna pracę w przetwórni łososia i poznaje Ivara. Robert, żeby nie stracić przychylności nowych znajomych, musi tłumić fascynację nowym znajomym. Wkrótce wybucha strajk, a bohater staje przed trudnym wyborem – zostać łamistrajkiem i ratować rodzinę, czy dołączyć do Ivara. Niezwykle ważna propozycja o poszukiwaniu własnej tożsamości.

Coś w wodzie

Gatunek: thriller

Po dramatycznym wydarzeniu w przeszłości Meg leczy traumę. Z tego względu długo zastanawia się, czy brać udział w ślubie swojej koleżanki Lizzie, który ma się odbyć na Karaibach. Ostatecznie dociera tam razem z trzema przyjaciółkami. Pomysł na samotny rejs łodzią okazuje się pułapką, w wyniku której kobiety dryfują po morzu, w dodatku tocząc walkę o przetrwanie z rekinami.

Misja

Gatunek: dokumentalny

Wyprodukowany przez National Geographic dokument opowiada o młodym amerykańskim protestanckim misjonarzu, Johnie Chau, który zginął z rąk mieszkańców wyspy Sentinel Północny, próbując nawracać ich na chrześcijaństwo. Autorzy dokumentu pytają też o granice ewangelizacji w XXI wieku.

Moja gwiazdka

Gatunek: familijny

Mała Laura przeprowadza się. Dziewczynka bardzo tęskni za dawnym domem i wszystkim, co zostawiła za sobą. W mieście czuje się samotna, nie lubi nowego mieszkania, a znalezienie przyjaciół sprawia jej dużą trudność. Jej życie zmienia się jednak pewnego magicznego dnia. Wtedy to nasza bohaterka znajduje spadającą gwiazdkę, której upadek wcześniej zaobserwowała. Troskliwie opatruje jej skaleczone ramię, co rozpoczyna magiczną przyjaźń między nimi dwiema.

Autorka: Sylwia Zaroślińska

Fot: Onet.pl/Vogue/Wikipedia/Filmweb

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *