Premiery kinowe 24 maja

Końcówka maja przed nami, lato za pasem, więc i w kinematografii propozycje gorące jak letnie słońce. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

W ten weekend z nowości kinowych zobaczyć możemy m.in: najnowszą opowieść z sagi Mad Max, włoski dramat, portugalski horror, czy naszą rodzimą produkcję.

Furiosa: Saga Mad Max

Gatunek: Sci-Fi

Dzisiejszy przegląd premier kinowych zaczynamy od propozycji dla fanów gatunku science fiction i wielbicieli sagi Mad Max. Kolejna powiązana z tym cyklem opowieść tym razem przedstawia losy młodej Furiosy. Po upadku świata, jaki znała, nasza bohaterka zostaje uprowadzona ze swojego domu – Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w sidła potężnych członków Hordy Bikerów. Ich przywódcą jest Dementus. Minąwszy Pustkowie, docierają do Cytadeli. Rządzi tam Wieczny Joe. Tyrani rozpoczynają walkę o władzę, a między tą potyczką, Furiosa stara się przetrwać i zdobyć środki na powrót do domu.

Jutro będzie nasze

Gatunek: Dramat

Jutro będzie nasze to włoska propozycja. Film, o którym będzie głośno. Piękna, ironiczna i inteligentna historia o dwóch kobietach – matce, Delii i córce – Marcelli. Akcja toczy się w powojennej rzeczywistości Włoch, gdzie wciąż rządzi patriarchat. W tym środowisku wychowują się nasze bohaterki. Mając dosyć sytuacji, w jakiej się znajduje, Delia planuje wyrwać się spod władzy jej brutalnego męża. Świetny film o rodzącym się włoskim feminizmie, o nadziei i szansie na zmianę, o braniu życia we własne ręce, dopełniony piękną muzyką i utrzymany w czarno-białej scenerii. Bez wątpienia godny polecenia.

Dzieci Amelii

Gatunek: Horror

Edward mieszka w Nowym Jorku. Mężczyzna nigdy nie poznał swoich biologicznych rodziców. Poszukując śladów swojego pochodzenia, decyduje się na wykonanie badań DNA. Ich wyniki prowadzą go do tajemniczej portugalskiej willi, w której znajduje matkę i zaginionego brata bliźniaka. Radość z poznania bliskich zostaje zmącona, gdy mężczyzna krok po kroku odkrywa tajemnice nowej rodziny.

Fin del mundo

Gatunek: Dramat

Po obejrzeniu zwiastunu do tego filmu miałam mieszane uczucia. Chociaż według gatunku, jest to dramat, niekoniecznie go przypomina. Fabuła opiera się na funkcjonowaniu pewnej polskiej rodziny. Jednak jest to rodzina nietypowa. Waldi mieszka razem z siostrami w starej willi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pod piwnicą mieszkają ich rodzice, którzy zmarli kilka lat temu. Stuletni rodzice i ich dzieci żyją szczęśliwie pod jednym dachem aż do czasu, gdy Waldi nie odkrywa, że posiada moce nadprzyrodzone. Po tym odkryciu, w domu pojawiają się obcy ludzie, którzy chcą wykorzystać znajomości rodziny w zaświatach.

Strażniczka smoków

Gatunek: Animowany

Tym razem coś dla wielbicieli animacji. W czasach starożytnych Chińczycy i smoki żyły w przyjaźni, jednak to już przeszłość. Wieki później mała sierota Ping opiekuje się ostatnią parą uwięzionych smoków. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej przeznaczeniem jest uratowanie cennego, smoczego jaja. Razem ze starym smokiem wyrusza w podróż na poszukiwanie magicznej wody. Jest to bowiem miejsce, gdzie na świat przychodzą nowe smoki. W czasie podróży dziewczynka przekona się, jaka moc w niej drzemie i tego, że jest prawdziwą Strażniczką Smoków.

Kolacja pożegnalna

Gatunek: Czarna komedia

Kolejna propozycja adresowana jest do miłośników czarnych komedii. Główni bohaterowie, Lisa i Clemens, mocno doświadczyli pandemii i lockdownu. Chcąc rozpocząć nowy rozdział w życiu planują przeprowadzkę z Hanoweru do Berlina. Przed wyjazdem, z którym oboje wiążą duże nadzieje na przyszłe zmiany w ich życiu, organizują tytułową kolację pożegnalną. Jednak sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy kolejni przyjaciele odwołują przybycie na ostatnią chwilę, a zastępują ich nieproszeni goście.

Lars jest LOL

Gatunek: Familijny

Ekranizacja książki autorstwa Ibena Akerliego o tym samym tytule. Amanda ma rozpocząć szóstą klasę i jest tym podekscytowana. Zgodnie ze szkolną tradycją, ma dostać pod opiekę pierwszoklasistę. Zamiast tego, pod jej skrzydła trafia nowy kolega z klasy, Lars, który cierpi na zespół Downa. Czy Amanda zdoła się z nim zaprzyjaźnić? Jak będą ją traktować koleżanki i koledzy? I jak zareaguje Adam, którego dziewczyna bardzo lubi?

Sylwia Zaroślińska

Fot: Filmweb.pl, kinoelektronik.pl, Filmowezercy.com, Interiafilm.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *