Premiery kinowe 31 maja

Już jutro rozpoczynamy czerwiec, a wraz z nim oczekiwany przez wiele dzieci, Dzień Dziecka. Doskonałym prezentem dla naszych milusińskich może być wspólny seans w kinie.

Sprawdź razem z nami, co od dziś będzie dostępne do obejrzenia w naszych kinach. Zapewniamy, że każde dziecko, również to wewnętrzne ukryte w nas, dorosłych, znajdzie coś dla siebie.

Jedno życie

Gatunek: Biograficzny

Jedno życie to oparta na podstawie książki Barbary Winton historia Nicholasa Wintona, który jest postacią prawdziwą i zmarł w 2015 roku. Będąc młodym mężczyzną w czasie wojny Nicholas odwiedzając Pragę zauważa w jak trudnych warunkach żyją tysiące rodzin, które uciekły od piekła wojny. Za wszelką cenę postanawia im pomóc przeżyć. Razem ze swoimi współpracownikami organizuje transporty dzieci z Pragi do Anglii. Ostatecznie uratował ich aż 669. Chociaż o obywatelach świata ratujących Żydów przed Holokaustem, pełno było już filmów, choćby o Irenie Sendlerowej, to film ten jest wyjątkowy i każdy powinien go obejrzeć. To doskonała lekcja człowieczeństwa w trudnych czasach.

Garfield

Gatunek: Animacja

Któż z nas nie zna tego rudego kocurka? Zapewne wielu z nas, jeśli nie wszyscy, słyszeli o Garfieldzie. Jest wyjątkowy, leniwy, a jego ulubionym przysmakiem jest lasagna. Nieoczekiwanie spotyka swojego dawno zaginionego ojca Vica. Nasz bohater razem z wiernym przyjacielem – psem Odie, będzie musiał porzucić swoje wygodne życie, by przeżyć największą przygodę swojego życia.

Puchatek: Krew i miód 2

Gatunek: Horror

Ta propozycja z całą pewnością nie nadaje się dla dzieci, chociaż jej bohaterowie pochodzą z opowiastki dla dzieci. W sequelu zeszłorocznego horroru Krzyś próbuje wrócić do normalności po wydarzeniach w Stumilowym Lesie. Chociaż policja wciąż szuka sprawców tragedii, okoliczni mieszkańcy za sprawcę uznają chłopaka. W trakcie terapii Krzyś przypomina sobie, że w czasie jego piątych urodzin uprowadzone zostały dzieci, w tym również jego brat bliźniak. Czający się w głębi Stumilowego Lasu Puchatek wraz z nowymi znajomymi rozpoczyna polowanie nie tylko na Krzysia, ale i na uczestników urodzinowego przyjęcia sprzed lat.

Wolni. Podróż do wnętrza

Gatunek: Dokumentalny

Tym razem mamy dla Was hiszpański dokument. Jego twórcy zastanawiają się nad powodami, dla których tysiące kobiet i mężczyzn decydują się na wstąpienie do klasztoru. Mając dostęp do dwunastu, zamkniętych na co dzień, klasztorów mogli obserwować codzienne rytuały i zasady funkcjonowania klasztorów. Oprócz pięknych widoków krajobrazu, jest to także głęboka i wyjątkowa podróż w głąb swojego jestestwa. Niezależnie, czy jesteśmy wierzący, czy też nie, ta pozycja z pewnością warta jest obejrzenia.

Haikyu!! Movie: The Dumpster Battle

Gatunek: Anime

Pod wpływem inspiracji profesjonalnym siatkarzem Shoyo Hinata tworzy drużynę siatkarską w ostatniej klasie gimnazjum. Niestety, w pierwszym turnieju w pojedynku z drużyną Tobio Kageyamy nazywanego “królem boiska” przegrywają. Wówczas Hinata obiecuje sobie, że pewnego dnia prześcignie rywala. Gdy zaczyna liceum dołącza do drużyny siatkarskiej, gdzie odkrywa, że należy do niej także jego największy rywal.

Smak wolności

Gatunek: Komedia

Ukraińska komedia opowiada o młodej kucharce Warii. Dziewczyna traci pracę, ponieważ nikt nie chce próbować jej wykwintnej kuchni serwowanej w przydrożnej kawiarni. Po tym wydarzeniu energiczna i dowcipna młoda kobieta ucieka, jak najdalej może, by móc się realizować. Jednak za sprawą nietypowego znaleziska – książki zapomnianej legendy ukraińskiej kuchni, Olgi Franko, jej życie zmienia się nie do poznania już na stałe.

Sylwia Zaroślińska

Fot: Ppe.pl, multikino.pl, tylkohity.pl, filmweb.pl, filmomaniak.pl, kinoteka.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *