25 lipca, 2024
Technologie

Zarządzaj lokatorami w nowym dodatku The Sims 4: Do wynajęcia

Twórcy serii The Sims 4 w tym roku nie próżnują. Wykonali ukłon w stronę graczy, wypuszczając już piętnasty dodatek do gry. Tym razem rozgrywka opiera się na tworzeniu mieszkań i wynajmowaniu ich lokatorom.

\\\"The
Fot. Electronic Arts

Już niemal od początku grudnia miłośnicy simsów mają okazję odkryć nowe możliwości piętnastego dodatku do gry – The Sims 4: Do wynajęcia. Gracz może wcielić się w rolę właściciela obiektu albo najemcy. Zawartość pozwala na naprawianie zepsutych mediów, tworzenie społeczności oraz zarządzanie nawet kilkoma lokalami na wynajem. Dzięki temu dodatkowi możemy \\\”poczuć\\\”, jak wygląda życie wśród często niełatwych sąsiadów. Oprócz tego tryb budowania umożliwia stworzenie i urządzanie różnych pomieszczeń i domów, m.in. apartamentów, bloków czy szeregowców. Fani gry mogą odkryć piękne miasto o nazwie Tomarang, a w nim godne zwiedzenia atrakcje. Warto więc obejrzeć zwiastun zamieszczony poniżej.

Wynajem budynków mieszkalnych

W tej części gry Simowie mogą stać się posiadaczami nieruchomości. Istnieje bowiem możliwość wybudowania wspaniałego domu lub urządzenia pojedynczego pomieszczenia i wynajęcia go innym. Właściciele mogą mieszkać razem z lokatorami albo całkowicie osobno, czerpiąc przy tym nawet pokaźne zyski dla budżetu rodziny. W przypadku obniżonych standardów mieszkania najemcy mogą się zbuntować. Dodatkowo muszą walczyć z innymi przykrymi niespodziankami, jakimi jak pleśń, która skutkuje potencjalną śmiercią Sima, czy plagą insektów. Poza tym gospodarz może eksmitować najemców z powodu ich nieodpowiedniego zachowania. Warto więc zadbać o właściwy stan lokalu. Naprawiać zepsute sprzęty, od czasu do czasu przeprowadzać inspekcje.

Nowe malownicze miasto

Tomarang jest miastem z nowego dodatku do gry The Sims 4. Tworząc je, producenci gry inspirowali się rejonem Azji Południowo-Wschodniej. Na mapie Tomarangu jest 9 parceli i dwie dzielnice – Morensong oraz Koh Sahpa. Oprócz pięknych, malowniczych krajobrazów, kulturę azjatycką widać w zachowaniu mieszkańców, ich ubraniach czy dekoracjach. Ponadto pojawiły się kolejne miejsca do zwiedzania, np. sanktuarium, ogród botaniczny oraz tajemnicza jaskinia. Warto również zabrać swoich Simów do nocnego bazarku, gdzie będą mogli skosztować lokalnego jedzenia czy zdobyć przedmioty do domu.

Kolejny dodatek do The Sims 4: Do Wynajęcia

Warto zaznaczyć, że kupując The Sims 4 Do Wynajęcia do 18 stycznia, można uzyska zagwarantowane przez producentów gry bonusy w postaci dodatkowych obiektów – kosz owoców, wózek z grillem oraz uliczny parasol. Oficjalna premiera pakietu odbyła się 7 grudnia 2023 roku na wszystkich platformach, na których dostępna jest podstawowa wersja gry. 

\\\"The
Fot. Electronic Arts

The Sims 4 jest grą symulacyjną od Electronic Arts, która od niemal dekady cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Gracze mogą sterować życiem wirtualnych postaci. Mają możliwość budowania i urządzania domów, ale przede wszystkim tworzenia nowych historii. Ograniczeniem jest tu jedynie wyobraźnia. W tym wirtualnym świecie bez wątpienia można być po prostu sobą.

Autor: Marek Giec

Fot. ea.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *