Teams ulegnie zmianie dzięki sztucznej inteligencji

teams copilot

Microsoft ciągle dąży do perfekcji, bezustannie ulepszając swoje produkty. Tym razem firma ogłosiła, że wprowadzi szereg innowacji w aplikacji Teams. Zmiany za sprawą AI mają poprawić pracę zespołową. Copilot, inteligentny asystent wbudowany w aplikację, zyska nowe możliwości. Zmieni on przede wszystkim sposób komunikacji.

Jedną z nowości jest umiejętność analizy i wyciągania wniosków przez Copilota. Swoje nowe zdolności wykorzysta przy analizie treści czatów podczas spotkań oraz przy odczytywaniu transkrypcji rozmów. Gdy podczas spotkania grupa otworzy Copilota, użytkownicy uzyskają szerszy i bardziej kompleksowy obraz dyskusji. Nowe rozwiązanie pomoże zwiększyć efektywność współpracy.

Copilot usprawni aplikację Teams

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o Copilota. Okazuje się, że będzie on także dołączony do pola tworzenia wiadomości. Będzie oferować pomoc w zakresie przepisywania i modyfikacji wysłanych już czatów. Wykona to na podstawie spersonalizowanych poleceń. W przyszłości SI będzie mogła tworzyć nowe wiadomości, korzystając jedynie z kontekstu dostępnego w czatach tej aplikacji. Ma to na celu ułatwienie rozpoczęcia dyskusji lub rozmowy.

Microsoft chce także wprowadzić w przyszłości bardziej inteligentne podsumowanie rozmów. Będzie ono automatycznie generować notatki i zadania do wykonania. To wszystko miałoby odbywać się w aplikacji Calls. Owa nowość będzie dostępna dla użytkowników, którzy mają wykupione Teams Premium oraz Copilot. Będzie można skorzystać z tej innowacyjnej aplikacji już w przyszłym kwartale.

Copilot poprawi jakość wideokonferencji

Microsoft zapowiada także ulepszenia jakości wideokonferencji. Nowe rozwiązania poprawiłyby jakość hybrydowych spotkań. Dzięki funkcji IntelliFrame opartej na technologii CloudAl każda osoba fizyczna, która bierze udział w spotkaniu dostanie dostęp do indywidualnego panelu wideo. Takie rozwiązanie ma na celu zrównać poziom uczestnictwa w spotkaniach. Nowością będzie także automatyczne przełączenie kamer. SI wybierze najlepszy widok każdej osoby znajdującej się w pokoju.

Firma Microsoft rozpoczęła także pracę nad technologią rozpoznawania głosu rozmówcy. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie dokładności transkrypcji oraz analiz Copilota. Wspomniana funkcja ma być dostępna już w kwietniu w wersji próbnej w Teams Room.

Wszystkie nowości zapowiedziane przez firmę mają na celu usprawnienie pracy zespołowej. Z pomocą sztucznej inteligencji każda grupa będzie się szybciej i skuteczniej porozumiewać. Ponadto każdy uczestnik będzie musiał być równie aktywny jak jego poprzednik. Daje to wiele możliwości i wyzwań technologicznych dla grup, które będą z tego korzystać. Miejmy nadzieję, że będzie to tak pomocne jak firma zapowiada.

Autor: Patrycja Żero

Fot. https://www.wps.com/blog/how-to-use-microsoft-copilot-in-teams/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *