Najpiękniejsze zachody słońca w Gdańsku

zachód słońca Gdańsk

Zachód Słońca to powszechne, ale piękne zjawisko. Wiele osób podziwia zachody słońca medytując jednocześnie, inne z kolei przypisują mu zdrowotną moc. Najlepszymi miejscami do uchwycenia naprawdę wyjątkowego widoku są jeziora i plaże, ale to nie wszystko. Gdzie jeszcze warto się wybrać, by móc zobaczyć naprawdę piękny zachód słońca? Zobaczcie nasze propozycje.

Zachód Słońca to jedno z wyjątkowych zjawisk. By jednak wyglądało bardziej „magicznie” warto wiedzieć, gdzie się wybrać. Oto kilka propozycji.

Jezioro Jasień i plaża na Stogach

Najpiękniejsze są zachody oglądane nad jeziorem, kiedy blask zachodzącego Słońca odbija się w wodzie.

Plaża na Stogach to szeroka plaża zakończona terminalem kontenerowym. W blasku zachodzącego Słońca szczególnie pięknie wyglądają tu portowe „żyrafy” z niebem w tle. Nic tylko podziwiać.

Stocznia

Sylwetki Żurawi, odbijające się w wodzie oraz czyste niebo sprawiają, że zachody Słońca wyglądają tu po prostu bajecznie.

Kozacza Góra

To w tym miejscu znajduje się wieża widokowa. Warto wybrać się na nią, aby móc podziwiać naprawdę niezwykłe zachody Słońca.

Twierdza Wisłoujście

Zachody Słońca warto podziwiać tu z Fortu Carre. Miejsce to jednak wykracza poza szlak turystyczny i jest mało uczęszczane.

Zbiornik retencyjny „Srebrzysko”

To kolejne idealne miejsce do obserwowania takich zjawisk jakim jest zachód Słońca. W czasie sezonu można podziwiać fontannę na wodzie. Tło zaś stanowią morenowe wzgórza oraz bloki na osiedlu „Niedźwiednik”.

To tylko kilka propozycji miejsc, w których zachody Słońca mogą być naprawdę niesamowite. Warto wybrać się na wycieczkę całą rodziną lub zaprosić ukochaną na romantyczny wieczorny spacer tylko we dwoje. To może być naprawdę wspaniały wieczór. Ważne, aby wybrać do tego odpowiedni dzień. Zachody Słońca wyglądają najpiękniej, gdy jest bezchmurne niebo. Warto więc wybrać się o właściwej porze, czyli np. w letni wieczór. By nie przegapić dobrze jest sprawdzić, o której w danym dniu zachodzi słońce.

Skorzystaj z naszych rad, a na pewno nie pożałujesz. Uwierz, naprawdę warto.

Autorka: Anna Marciszewicz

Fot. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151202217215424.802667.487587700423&type=3

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *