25 lipca, 2024
Bez kategorii

Co nam szkodzi, a co pomaga wg Anthonego Williama

Anthony william dieta

Czy zdrowe jest to, co usilnie promowane jest w reklamach telewizyjnych, czy jednak to, co stworzyła natura? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.

\\\"\\\"

\\\”Boski lekarz\\\”

Żyjemy w bardzo wymagających czasach, jeżeli chodzi o żywienie. Nasi dziadkowie nie musieli zaprzątać sobie głowy tym, czy dany produkt jest zdrowy, czy nie. Oczywiście, że jest obecnie większa świadomość w tym zakresie, ale wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak wielką skalą przetworzonej żywności. Dochodzą do tego jeszcze modyfikacje genetyczne, a także zatrważająca ilość pestycydów, no i oczywiście liczba budek z fast-foodami. Jeżeli ktoś zamierza zdrowo się odżywiać znowu staje w ślepym zaułku. Liczba diet i samozwańczych guru zdrowia o całkowicie odmiennych poglądach jest ogromna.

Bardzo ciekawą postacią w tym aspekcie jest Anthony William, którego na Instagramie możecie znaleźć pod nazwą @medicalmedium. „Boski lekarz” jest autorem wielu bestsellerów, a na swoich mediach społecznościowych zgromadził miliony osób. W czym tkwi jego sekret? Zdaje się, że właśnie w skuteczności proponowanych przez niego rozwiązań żywieniowych. Wszystko można byłoby zrzucić na karb dosyć zgrabnego marketingu, jednak jak się okazuje to właśnie prawdziwe osoby, każdego dnia dają świadectwo swojego powrotu do zdrowia dzięki wskazówkom Anthonego Williama. Na czym polega dieta rekomendowana przez Anthonego Williama? W zasadzie słowo \\\”dieta\\\” powinniśmy zastąpić określeniem \\\”styl życia\\\”, dlatego że owa dieta kojarzy nam się z czymś tymczasowym. Z kolei styl życia powinniśmy pielęgnować każdego dnia.

Odpowiadając na pytanie, na samym wstępie należy zaznaczyć, że będzie nieco kontrowersyjnie.

Oto lista produktów do ograniczenia, a w przypadku dolegliwości czy chorób do całkowitego wyeliminowania:

1. Gluten

2. Jajka

3. Nabiał

4. Wieprzowina

Dlaczego właśnie te produkty znalazły się na celowniku? Otóż trzy pierwsze z nich „dokarmiają” wszechobecne patogeny bytujące w każdym organizmie, czyli wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty. Z kolei wieprzowina jest uznawana za najbardziej tłuste mięso, a im więcej tłuszczu w naszym organizmie, tym mniej tlenu we krwi.

Zatem co jeść?

Anthony William zaleca dietę opartą głównie na organicznych, świeżych owocach i warzywach. Stworzył także ruch picia soku z selera naciowego. Uważa ten sok za szczególny dar natury, który jest pomocny praktycznie w każdym schorzeniu. Szczególnie rekomenduje się picie soku z tego zioła dla osób z trądzikiem, problemami jelitowymi i żołądkowymi. Dodatkowo sok ten nawadnia i oczyszcza nasz organizm. Zaleca się spożywanie 500 ml samego soku bez dodatku wody, oraz innych specyfików, rano na czczo, przez posiłkiem należy odczekać minimum 15-20 min.

Odpowiednia suplementacja i ruch

\\\”Boski lekarz\\\” dodatkowo rekomenduje przyjmowanie niektórych suplementów, ponieważ pewnych składników jest coraz mniej w pożywieniu. Należą do nich: cynk, witamina B12, melisa czy Micro-C. Przedstawia je jako podstawowe suplementy. W jego rekomendacjach znajdziecie także koci pazur, spirulinę, magnez. Do tego autor bestsellerów zaleca ruch, medytację, masaże oraz korzystanie z sauny infrared (na podczerwień).

Autor: Daria Przystał

Fot. Canva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *