Suplementacja – tak czy nie?

suplementy tak czy nie

Stwierdzenie „jesteś tym co jesz” obecnie nabiera jeszcze większego znaczenia. 

Jak twierdzi Anthony William, autor wielu bestsellerów traktujących o zdrowiu, to co jemy ma bezpośredni i kluczowy wpływ nie tylko na to jak się czujemy, ale także na to, czy będziemy się zmagać z dolegliwościami zdrowotnymi w przyszłości.

Wyjątkowe zioło 

Dieta zalecana przez „boskiego lekarza” powinna opierać się na świeżych warzywach i owocach – najlepiej organicznych

Na uwagę zasługuje także sok z selera naciowego. Jak uważa Anthony William, jest to dar od matki natury zwalczający wiele problemów zdrowotnych – związanych m.in. z trądzikiem, jelitami, czy żołądkiem. Temu ziołu, została poświęcona aż 300 stronnicowa książka – i z całą pewnością warto się z nią zapoznać. Sok z selera naciowego nie dość, że oczyszcza nasz organizm to w dodatku nawadnia go na poziomie komórkowym. 

Wskazówka – warto aby sok z sera spożywać na czczo, bez żadnych dostatków, nawet wody. Rekomenduję się wypicie 500 ml na dzień. A przy zwiększonych dolegliwościach zdrowotnych 2×500 ml. Przed posiłkiem należy odczekać minimum 20 min. 

Suplementy diety – czy są nam potrzebne?

Możesz zacząć zastanawiać się, czy suplementy są w ogóle konieczne, czy tylko kosztowną stratą pieniędzy.

Niestety w obecnych czasach suplementacja jest konieczna. Wiele cennych składników, które do tej pory ludzie czerpali z warzyw i owoców zostały z nich wyzute lub znajdują się w dużo mniejszych ilościach ze względu na sposoby uprawy, a także zatrważającą ilość pestycydów i herbicydów. 

Możesz rozważać, jakich suplementów faktycznie potrzebujesz, lub zastanawiać się nad pięcioma różnymi opcjami marki. 

Chociaż  Anthony William zaleca zindywidualizowane protokoły suplementacji dla osób cierpiących na określone objawy i choroby, istnieje podstawowy zestaw suplementów, który może być bardzo pomocny dla każdego.

Anthony William poleca w szczególności dwa suplementy, wskazując je jako podstawowe – są to cynk oraz witamina B12. Kolejno jest to Mikro – C oraz melisa. Na uwagę zasługują także takie suplementy jak koci pazur, magnez, L-lizyna, spirulina czy młody jęczmień.

Wybierając suplementy pamiętaj aby korzystać ze sprawdzonych źródeł i dobrej jakości produktów. 

Powyższe i wiele innych suplementów wysokiej jakości, organicznych, i bardzo dobrej wchłanialności, znajdziecie w sklepie Inner Harmony.

Sklep ten jako jedyny w Polsce jest autoryzowanym partnerem amerykańskiej firmy Vimergy. 

Autor: Daria Przystał

Fot. Canva

Artykuł sponsorowany 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *