Nadchodzi Nowy Rok, czyli czas niezapomnianych imprez sylwestrowych. Na tego typu specjalne okazje świetnie sprawdzi się makijaż sceniczny, który odgrywa bardzo ważną rolę i jest idealnym uzupełnieniem sylwestrowej kreacji. Kolor makijażu, jego wyrazistość oraz charakter powinien być dopasowany do ubioru, współgrać z jego odcieniem, a także być spójny z tematyką wydarzenia.
Dobór kosmetyków
Bardzo ważną kwestią jest dobór kosmetyków, jakich użyjemy do wykonania makijażu scenicznego. Wybrane przez nas produkty powinny charakteryzować się przede wszystkim trwałością, zwiększoną odpornością na pot i czynniki atmosferyczne. Kosmetyki nie powinny szybko się ścierać czy brudzić naszych ubrań.
Od kilku lat wiele firm wprowadza na rynek kosmetyki powiązane z technologią High Definition (HD). Mają one za zadanie lepiej przystosować odcień skóry, wygładzić pory. Wszystko po to, aby twarz lepiej współgrała z rozdzielczością HD obecną podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych, nagrań telewizyjnych czy filmowych. Specjalnie dobrane cząsteczki pigmentów stapiają się z kolorem skóry, co sprawia, że niwelują i spłycają niedoskonałości. To właśnie dlatego twarze prezenterek czy aktorek na naszych ekranach wyglądają tak promiennie.
Wybór podkładu oraz korektora
Bardzo istotne jest to, aby odcień podkładu był idealnie dobrany do koloru naszej skóry. Korektor natomiast należy wybrać o ton jaśniejszy, aby rozjaśnić okolice pod oczami. Podkład używany w makijażu scenicznym nie musi być wbrew pozorom ciężki. Coraz częściej na rynek wprowadzane są podkłady HD o lekkiej konsystencji, półtransparentne. Jednakże, mimo to podkłady w postaci sztyftu cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.
Trwałość makijażu — kluczem do sukcesu
Do nakładania podkładu najlepiej zastosować gąbkę typu beauty blender, która oszczędnie i równomiernie go rozprowadza. Następnie, w celu utrwalenia należy użyć transparentnego pudru, najlepiej z serii HD. Warto pamiętać o omijaniu powiek, na które przed nałożeniem pigmentu dobrze jest zastosować bazę pod cienie. Niestety, zbyt duża ilość produktu może osłabić przyczepność pigmentu, co sprawi, że będzie się rolował na załamaniu powiek, a jest to efekt niepożądany.
Makijaż oka — wyrazisty, ale nie przerysowany
W makijażu scenicznym najlepiej sprawdzają się cienie ze skoncentrowaną pigmentacją – określane mianem pigmentów. Najczęściej są one opalizujące lub też błyszczące. Należy stosować je bardzo oszczędnie, ponieważ są to produkty niezwykle wydajne. Jednak należy również pamiętać, że makijaż na zdjęciach wygląda delikatniej niż w rzeczywistości. Dlatego też warto uważać z intensywnością koloru. Powinniśmy stopniować go tak, aby nie przesadzić. Makijaż ma być wyrazisty, ale nie przerysowany. Dla wzbogacenia efektu można dodać sztuczne rzęsy lub kępki, a także brokat, który stosuje się razem z pigmentem.
Autor: Elżbieta Grabka
Fot. Canva