Sport w znanej telewizji informacyjnej

Telewizja Republika to sympatyzująca z Prawem i Sprawiedliwością telewizja informacyjna, której często zarzuca się tendencyjne relacjonowanie różnych wydarzeń. Abstrahując od oceny politycznych treści na tym kanale, zaznaczmy, że wiele osób ze zdziwieniem przyjęło informację o transmisji sportowej w Republice.

W ostatnich dniach głośno jest o EURO 2024, w Niemczech, „trąbią” o tym wszystkie stacje. Bywa, że w TVN 24, TVP Info czy Polsat News goszczą w studiu eksperci od piłki nożnej, którzy zaznajamiają widzów, niekoniecznie futbolowych freaków, z tajnikami tej gry.

Tymczasem TV Republika w minioną sobotę transmitowała galę MMA. Kto by się tego spodziewał? Zaznaczmy, że o ile pojawienie się ekspertów od sportu przy okazji trwającego EURO czy wkrótce igrzysk olimpijskich w Paryżu również nie jest powodem do zdumienia, to taka sytuacja już jak najbardziej może stanowić nie lada niespodziankę.

Dawniej transmisje sportowe były w TVP Info

Niektórzy pewnie teraz zastanawiają się, czy to pierwszy przypadek w Polsce, gdy kanał o profilu typowo politycznym decyduje się na realizację transmisji zawodów sportowych. To jednak zaskakuje, że Tomasz Sakiewicz i Michał Rachoń, frontmeni Republiki sympatyzujący z polską i amerykańską prawicą czy wręcz obie formacje polityczne sławiące relacjonowali wiec byłego prezydenta USA walczącego o powrót do Białego Domu, a w międzyczasie puszczono galę MMA. Kto by to wymyślił…

Grzegorz Zimny, redaktor portalu Retro Futbol, który interesuje się transmisjami sportowymi czy też obsadą komentatorską przypomina, jak to dawniej bywało w TVP Info:

W TVP Info było kiedyś sporo transmisji. Nie tylko pierwsza liga, ale także mecze ligowe w innych dyscyplinach, koszykówka, piłka ręczna, żużel. W TVP Info był też mecz Legii Warszawa w Pucharze Intertoto w Wilnie, kiedy kibice zrobili zadymę i Legia została ukarana walkowerem. Wtedy Yomasz Jasina prowadził studio, a Dariusz Szpakowski komentował z Wilna. A raz nawet pokazywali w TVP info konkurs PŚ w skokach narciarskich. Zawody zostały przesunięte na inną godzinę, akurat na porę meczu reprezentacji Polski (bodaj towarzyski mecz z Walią, Roger strzelił jedynego gola). Mecz był w TVP 1, więc skoki przerzucili do Info„.

Bartłomiej Najtkowski

Fot: https://hdtvpolska.com/telewizja-republika-strife-mma-transmisja-online-karta-walk-bez-anteny-multipleks-mux-8/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *