Najchętniej wybierane kierunki wakacyjne

W Polsce wiele osób na miejsce wypoczynku wybiera kraje zagraniczne. Dotychczas najczęściej wybór padał na Bułgarię czy Turcję. Dziś jednak większym zainteresowaniem cieszą się inne kraje. Jakie i dlaczego?

Polacy zmienili swoje preferencje co do wyboru miejsca na letni urlop. W ostatnich latach najczęściej wybieranym miejscem była Turcja. Okazuje się jednak, ze dziś już nie cieszy się ona takim zainteresowaniem. Jakie więc kraje obecnie najchętniej wybierają Polacy?

40 procent Polaków spędzi urlop za granicą

Wiele osób planując wakacyjny wyjazd korzysta z ofert proponowanych przez biuro podróży. Są też tacy, którzy wolą podejmować decyzje samodzielnie. Dotąd najchętniej wybieranymi kierunkami były Turcja i Bułgaria. Dziś już tak nie jest.

Europa – trzy najpopularniejsze kierunki wybierane przez Polaków

Jeśli chodzi o ranking najchętniej wybieranych miejsc, pierwsze zajmują Włochy. Na drugim miejscu uplasowała się Chorwacja, z kolei na trzecim Grecja. Atuty tych miejsc bez wątpienia stanowią wyjątkowe krajobrazy, piękne plaże, a także szeroka gama ciekawych zabytków i dobrą kuchnią.

Zaletą, która bez wątpienia jest jedną z przyczyn, dla której Polacy decydują się właśnie na te kierunki są tanie połączenia lotnicze.

Najchętniej wybierane kierunki spoza Europy

Poza Europą Polacy najchętniej wybierają kraje takie jak:

  • Egipt
  • Maroko
  • Tunezja

Kraje te, mimo iż znajdują się w północnej części Afryki, w pobliżu Starego Kontynentu wciąż cieszą się wyjątkową egzotyką. Oferują wiele ciekawych atrakcji, które wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie wśród turystów – JAK np. przejażdżka na wielbłądzie, podziwianie zachodu słońca na pustyni, a także zwiedzanie starożytnych miast, czy piramid.

Ile będzie kosztowała taka wyprawa?

W 2024 roku opłaty za wakacje poza granicami kraju wyniosą średnio ok. 4,5 tys. zł od osoby. Jednak 37 procent planuje przeznaczyć na nie kwotę od 901 zł do 3,6 tys. zł od osoby.

Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *