Legia Warszawa zwolniła trenera. Kto za Runjaicia?

Legia Warszawa zakończyła współpracę z Kostą Runjaiciem. Klub poinformował o zmianie na swoich mediach społecznościowych. Nieoficjalnie znany jest już następca niemieckiego szkoleniowca.

Legia Warszawa rozstała się z Kostą Runjaiciem. Jako pierwszy o zwolnieniu Niemca poinformował Łukasz Olkiewicz z Przeglądu Sportowego Onet. Niewiele później klub potwierdził zakończenie współpracy z trenerem. Co ważne, w stolicy już wskazano jego następcę. To obcokrajowiec, który niedawno pracował w Fortuna 1. Lidze.

Legia Warszawa zwalnia trenera

Legia Warszawa zakończyła współpracę z Kostą Runjaiciem. Klub opublikował komunikat na swojej stronie internetowej. Niemcowi podziękowano za prowadzenie zespołu i zaangażowanie w jego rozwój na wielu płaszczyznach. Zwolnienie 52-latka to pokłosie niezadowalających wyników Legii zwłaszcza w rozgrywkach ligowych.

Decyzja jest dość zaskakująca, bo „Wojskowi”, choć zajmują w PKO BP Ekstraklasie 5. miejsce, nadal mają kontakt z czołówką. Mistrzostwo wydaje się być poza zasięgiem, ale stołeczny klub ma spore szanse na podium. W ostatnim meczu prowadzonym przez Runjaicia Legia zremisowała u siebie z liderem ligi Jagiellonią Białystok 1:1.

Mimo krótkiej przygody w Warszawie Kosta Runjaić zdobył z Legią Puchar Polski, Superpuchar i wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA. W europejskich rozgrywkach „Wojskowi” dotarli do 1/16 finału.

Oto nowy trener Legii Warszawa

W mediach szybko pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące nowego trenera Legii. Według dziennikarza portalu Meczyki.pl Tomasza Włodarczyka zostanie nim Portugalczyk Goncalo Feio. Jego zatrudnienie wydaje się być niemal pewne. Portugalczyk niedawno odszedł z występującego w Fortuna 1. Lidze Motoru Lublin, gdzie pracował przez półtora roku.

Feio przez wielu uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Prowadzenie Motoru Lublin objął, gdy był na ostatnim miejscu w drugiej lidze. Pod jego okiem zespół szybko poprawił wyniki i jeszcze w tym samym sezonie awansował po barażach szczebel wyżej. Obecnie jako beniaminek Motor walczy o promocję do PKO BP Ekstraklasy.

34-letni Feio to trener, wokół której pojawiło się dużo kontrowersji. Część byłych współpracowników uważa go człowieka wybuchowego i trudnego we współpracy. Największym skandalem z udziałem Portugalczyka podczas jego pobytu w Lublinie był jego konflikt z prezesem Pawłem Tomczykiem. Podczas jednej ze scysji Feio uderzył prezesa w głowę tacą na dokumenty.

Oficjalnie klub zaprezentuje nowego trenera na konferencji prasowej, która odbędzie się w środę, 10 kwietnia, o godz. 10:00, na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

Autor: Łukasz Brajczewski

Fot. IMAGO/Mikołaj Barbanell

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *