25 lipca, 2024
Wydarzenia

Koncerty kolęd – gdzie najlepiej się wybrać

kolędowanie 2024
\\\"\\\"

Koncerty kolęd to nie tylko wydarzenie muzyczne. Jest to także świetna okazja, by na nowo odkryć magię świąt i poczuć ich atmosferę. Koncerty odbywają się nie tylko w czasie świąt, ale także po świętach.

Od wielu lat popularną rozrywką w okresie świąt Bożego Narodzenia są koncerty. Każdego roku w wielu dużych miastach, zarówno w kościołach jak i katedrach odbywają się koncerty kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu najbardziej popularnych artystów i zespołów muzycznych. Bardzo interesujący wydaje się tegoroczny cykl koncertów w wykonaniu artystów operowych, których integralną częścią jest akompaniament muzyczny. Udział w takim koncercie niewątpliwie pozwoli poczuć magię świąt.

Chcesz dowiedzieć się, gdzie udać się, aby przeżyć niezapomniane chwile? Zapoznaj się ze szczegółami poniżej:

Koncerty kościelne

Pierwszy tegoroczny koncert odbędzie się w pierwszy dzień świąt w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach o godzinie 16:00. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 19:00 zapowiedziany jest koncert w Lublinie w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej oraz o godzinie 20:00 w Krakowie w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W drugi dzień świąt o godzinie 19:00 będzie miał miejsce koncert kolęd w Łodzi w Kościele Polskokatolickim, natomiast o 20.00 we Wrocławiu w Starym Refrektarzu Klasztoru o. Dominikanów.

27 grudnia, czyli tuż po świętach, usłyszymy dwa koncerty w Kościele Rzymskokatolickim św. Jacka w Warszawie, a 28 grudnia o godzinie 20:00 w Gdańsku w Kościele św. Katarzyny.

Ostatnie 3 koncerty kolęd odbędą się w dniach 29 i 30 grudnia. 29 grudnia czeka nas koncert w Szczecinie w Kościele św. Piotra i Pawła. Natomiast 30 grudnia wysłuchamy dwóch koncertów. Pierwszy odbędzie się o godzinie 16:00 w Bydgoszczy w Kościele Polskokatolickim, a drugi i zarazem ostatni o godzinie 20:00 w Poznaniu w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym.

Atrakcja dla fanów Sinatry

Oprócz koncertów kolęd w kilku miastach można będzie wysłuchać koncertu pt. „Winter Songs of Frank Sinatra” podczas którego Natalia Świerczewska z zespołem wykonują najpopularniejsze piosenki świąteczne. Pierwszy z nich odbył się 21 grudnia w poznańskiej auli UAM. Kolejny koncert przewidziany jest na 28 grudnia na godzinę 21:00 w sali koncertowej Radia Wrocław. Ostatnie dwa koncerty zapowiedziane są na 30 grudnia i odbędą się w Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 16:45, natomiast drugi o 19:00.

Autor: Anna Marciszewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *