19 września, 2024
Sport

Lewandowski z bajecznym golem, ale Barcelona przegrywa w finale Superpucharu [video]

gol Lewandowskiego
\\\"\\\"

W niedzielę 14 stycznia w Arabii Saudyjskiej odbył się finał Superpucharu Hiszpanii. Grały w nim FC Barcelona oraz Real Madryt. El Clasico zakończyło się pomyślnie dla drużyny z hiszpańskiej stolicy, jednak polscy kibice mieli powód do radości. Była nim piękna bramka Roberta Lewandowskiego zdobyta spoza pola karnego. Szczegóły meczu wraz z nagraniem gola znajdziesz w artykule.

Real Madryt wyprowadził dwa szybkie ciosy. Piękny gol \\\”Lewego\\\”

Niestety dla kibiców Blaugrany to Real Madryt dużo lepiej wszedł w mecz. Już po 10 minutach na tablicy świetlnej na stadionie w Rijadzie było 2:0 dla Królewskich. Obie bramki strzelił Vinicius Jr. po dwóch szybkich akcjach. Była nawet szansa na szybkie 3:0, ale w bramce Barcelony świetnie spisał się Inaki Pena. Później mecz się otworzył, a zespół z Katalonii trafił nawet w poprzeczkę i kilka razy poważnie zagroził rywalom.

W 33 minucie zakotłowało się pod polem karnym Realu. W kluczowym momencie tamtej akcji piłka trafiła pod nogi Roberta Lewandowskiego, który stał tuż za linią 16. metra. Polski napastnik huknął niczym z armaty bez zastanowienia z woleja i pokonał w ten sposób pewnie Lunina, który w całym meczu wykazywał się świetną dyspozycją. Warto odnotować, że Lewandowski zdobył bramkę w każdym meczu Superpucharu Hiszpanii, w jakim brał udział. Nagranie ostatniej bramki umieszczamy poniżej.

Królewscy zmiażdżyli FC Barcelonę. Popis Viniciusa w Superpucharze

Jednak na tym pierwsza połowa się nie skończyła. Zaledwie 6 minut po golu Polaka gra przeniosła się pod pole karne FC Barcelony, gdzie Real wywalczył rzut karny. Z jedenastki pewnie skorzystał Vinicus Jr. kompletując przy tym klasycznego hat-tricka. Brazylijczyk przy swoich cieszynkach odniósł się do Cristiano Ronaldo i trzeba rzeczywiście przyznać, że w tym występie dorównał legendzie Królewskich. Już w drugiej połowie w 64 minucie meczu zagrał piłkę z lewej flanki w pole karne. Ta kierowana była do Jude\\\’a Belinghama, jednak wcześniej podanie przeciął obrońca Blaugrany, a bezpańska piłka spadła przed Rodrygo, który pewnie sfinalizował akcję. W ten sposób ustanowiono wynik na 4:1 dla Realu i taki rezultat utrzymał się do końca spotkania.

W końcówce El Clasico drugą żółtą kartkę obejrzał Ronald Araujo, który opuścił w ten sposób boisko. Natomiast Vinicus Jr. został wybrany bezsprzecznie najbardziej wartościowym graczem meczu. Nie można podważyć tej decyzji. Brazylijczyk walnie przyczynił się do końcowego sukcesu drużyny z Madrytu w Superpucharze Hiszpanii. To już ich 13 tytuł w tych rozgrywkach.

Kiedy następne El Clasico?

Wielu internautów zadaje sobie pytanie o termin kolejnego hitowego starcia pomiędzy Barcą i Realem. Więc kiedy następne El Clasico? Patrząc w terminarz spotkań, można szybko zauważyć, że kolejne starcie tych dwóch marek będzie miało miejsce dopiero 21 kwietnia. Mecz odbędzie się w ramach 32. kolejki ligi hiszpańskiej i zostanie rozegrany na Estadio Santiago Bernabeu.

Autor: Artur Różański