YouTube wolniej działa? To nie przypadek. Znamy przyczynę

YouTube
\"\"

W ostatnich dniach wielu użytkowników korzystających z Internetu zauważyło, że YouTube działa znacznie wolniej niż wcześniej. Największe problemy pojawiają się przy próbie uruchomienia filmu. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że to zamierzone działania twórców. 

Od kilku dni osoby korzystające z popularnego serwisu internetowego YouTube mogą napotykać problemy z odtwarzaniem materiałów znajdujących się na tej stronie. Czas oczekiwania na uruchomienie wybranego przez nas filmu może być dłuższy. Kłopot pojawia się także przy próbie przewinięcia. Jeśli spotykasz się z wyżej wymienionymi trudnościami – prawdopodobnie korzystasz z programów blokujących reklamy. 

YouTube utrudnia użytkownikom korzystanie z serwisu 

YouTube to strona internetowa umożliwiająca umieszczanie materiałów video, a także przeprowadzanie transmisji na żywo. W ostatnich latach korzystanie z niej stało się jednak coraz bardziej problematyczne. Jednym z kroków było wprowadzenie przez spółkę usługi YouTube Premium, dzięki której możemy przeglądać wybrane treści bez reklam.  

Niektórzy znaleźli sposób na ominięcie wprowadzonych przez serwis zmian, jakim jest korzystanie z wtyczek blokujących reklamy. Dzisiaj okazuje się, że może to być niewystarczające. Google, który jest właścicielem YouTube’a, od dłuższego czasu walczy z użytkownikami posługującymi się dodatkami typu AdBlock.  

Powolne działanie strony celowym działaniem 

Amerykański koncern przeszedł więc do ofensywy. Od paru dni użytkownicy, którzy posiadają blokera reklam, mają problemy z korzystaniem z YouTube’a. Filmy długo się uruchamiają, a ich przewijanie graniczy z cudem. Trudno powiedzieć, by było to komfortowe doświadczenie. To zamierzone działania ze strony amerykańskiego serwisu.  

YouTube chce w ten sposób zmusić użytkowników do wykupienia usługi YouTube Premium. Oferta ta pozwala bowiem na korzystanie ze strony bez reklam. Miesięczny pakiet obecnie kosztuje 25,99 zł. Wiele wskazuje na to, że chcąc nadal korzystać z tej strony, będziemy musieli dokonać wyboru: albo akceptujemy reklamy przed i w trakcie oglądanych przez nas treści, albo decydujemy się wykupić YouTube Premium

Firma odcina się od tematu 

YouTube odcina się od teorii, jakoby powolne działanie witryny było celowo powiązane z funkcjami blokowania reklam. Według Android Central, w zaktualizowanym poście twórcy odpowiedzieli na roszczenia i stwierdzili, że wolniejsze działanie strony jest przypadkowe. Rozwiązaniem ma być kontakt z pomocą techniczną w celu rozwiązania problemu. 

Autor: Łukasz Brajczewski 

Fot. pexels.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *