Znamy hymn Męskiego Grania 2024. Moc atrakcji na 15-lecie festiwalu

hymn męskie granie

Męskie Granie zawita do największych polskich miast już po raz 15. Z okazji okrągłej rocznicy dla festiwalowiczów przygotowano wiele atrakcji. Właśnie poznaliśmy hymn tegorocznej edycji imprezy.

Męskie Granie doczekało się statusu najpopularniejszego „obwoźnego” festiwalu w naszym kraju. Bilety na koncerty w największych polskich miastach rozchodzą się na pniu. W tym roku fanów polskiej muzyki czekają wyjątkowe atrakcje związane z jubileuszową, piętnastą edycją festiwalu. Tymczasem poznaliśmy hymn tegorocznej odsłony imprezy.

Hymn – Męskie Granie 2024

Już od jakiegoś czasu wiadomo było, kto będzie nadawał ton tegorocznej Orkiestrze Męskiego Grania. Tym razem headlinerami imprezy zostali Daria Zawiałow, Mrozu oraz bracia Kacperczyk. Dziś w południe na antenie 357 i w serwisach streamingowych została odsłonięta ostatnia, najważniejsza festiwalowa karta – poznaliśmy tegoroczny hymn Męskiego Grania.

Kompozycja o tytule „Wolne Duchy” prezentuje się następująco:

Trasa – Męskie Granie 2024

Wyjątkowo trasa Męskiego Grania rozpoczyna się w tym roku w Żywcu, wielki finał natomiast odbędzie się w Warszawie. Impreza, tak jak w ubiegłych latach będzie dwudniowa (piątek-sobota). Szczegółowo wygląda to tak:

  • Żywiec (28-29 czerwca, Amfiteatr Pod Grojcem)
  • Szczecin (12-13 lipca, EPSD Aeroklub Szczeciński)
  • Gdańsk (19-20 lipca, Polsat Plus Arena)
  • Poznań (26-27 lipca, Park Cytadela)
  • Wrocław (2-3 sierpnia, Pola Marsowe)
  • Kraków (9-10 sierpnia, Muzeum Lotnictwa)
  • Warszawa (23-24 sierpnia, Fort Wola – Letnia Strefa Progresji)

Po raz pierwszy w historii Męskiego Grania w streamingu będzie można zobaczyć aż dwa sobotnie koncerty – z Żywca i Warszawy. W tym roku on-line zaprezentuje się także Męskie Granie Orkiestra z 2023 roku, która rok temu ze względu na fatalną pogodę nie mogła wystąpić podczas finałowego koncertu w Żywcu.

Męskie Granie 2024 – kto wystąpi?

W tym roku na festiwalowiczów będą czekać trzy sceny: Scena Główna, Scena Ż oraz – po raz pierwszy w historii Męskiego Grania – Scena Klubowa.

Gwiazdami Sceny Głównej, poza singlowym trio, będą m.in. Artur Rojek, Brodka, Daria Ze Śląska, Kaśka Sochacka, Kortez, Kwiat Jabłoni, Łona x Konieczny x Krupa, Matylda/Łukasiewicz, Mela Koteluk, Mery Spolsky czy Nosowska. Nie zabraknie także projektów specjalnych. Błażej Król wystąpi w wyjątkowej odsłonie z Gorzowską Orkiestrą Dętą, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra zaprezentują muzykę do filmu „Chłopi”, a w projekcie Spacer Po Warszawie Robert Cichy wraz z gośćmi zaprosi do muzycznej podróży po stolicy.

Na Scenie Ż tradycyjnie zaprezentują się młodzi, obiecujący wykonawcy. Wśród nich są też ci wskazani przez patrona medialnego imprezy, Radio 357. Na Scenie Klubowej będzie można natomiast zobaczyć wszystko to, co jest obecnie najciekawsze w polskiej muzyce elektronicznej.

Wyjątkowe atrakcje na 15-lecie festiwalu

Ale to nie wszystko. Z okazji jubileuszowej edycji Męskiego Grania dla fanów festiwalu przygotowano wyjątkową atrakcję. Na scenie zobaczymy ponownie Orkiestry Męskiego Grania z poprzednich lat!

Wybrane składy zaprezentują się podczas piątkowych koncertów. Będą to: Męskie Granie Orkiestra 2023: Igo, Mrozu, Vito Bambino, Męskie Granie Orkiestra 2020: Daria Zawiałow, Król, Igo, Męskie Granie Orkiestra 2017: Brodka, Rogucki, Ørganek, oraz Męskie Granie Orkiestra 2015: Mela Koteluk, Fisz, Tomasz Organek, Smolik.

Niesamowicie zapowiada się finał w Warszawie. W piątkowy wieczór wystąpi Orkiestra Orkiestr, która wykona hymny Męskiego Grania z lat 2010-2024. W jej składzie znajdą się: Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk, Abradab, Spięty, Fisz, Leszek Możdżer, Katarzyna Nosowska, Marek Dyjak, O.S.T.R., Brodka, Smolik, Mela Koteluk, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Błażej Król, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni oraz Mrozu.

Tegoroczna edycja Męskiego Grania zapowiada się naprawdę wyjątkowo. My już nie możemy się doczekać. A która z dotychczasowych edycji Męskiego Grania jest Waszą ulubioną? Piszcie w komentarzach.

Piotr Słyszyński

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *