Zmień program w pralce, a zmniejszysz rachunki za prąd

ekologiczne pranie

Właściwe postępowanie to klucz do zadbania o naszą piękną planetę. Szczególne znaczenie mają działania prowadzące do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Jak to robić? Wyjaśnimy na konkretnym przykładzie. To nic trudnego.

Odpowiednie postępowanie ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Warto podejmować działania, które mają korzystny wpływ tak na nasze środowisko, jak i na samych. Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które pomagają wspierać takie postępowanie.

Kiedy koszty związane ze zużyciem prądu zaczynają rosnąć, zaczynamy poszukiwać sposobów na ich obniżenie. W ten sposób dbamy nie tylko o nasz budżet domowy, ale także o środowisko poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla.

Jak zredukować zużycie energii w gospodarstwie domowym?

Przykładem urządzenia, które zużywa bardzo dużo energii elektrycznej jest pralka. Istnieje jednak łatwy sposób na pozbycie się tego problemu. Wystarczy jedynie mała zmiana, a dokładnie chodzi o zmniejszenie temperatury prania ze standardowych 40 stopni na 20.

Podwyższanie temperatury wody to właśnie ten moment prania, do którego potrzeba najwięcej energii.

Stosuj detergent zamiast podwyższać temperaturę

Pranie w wysokiej temperaturze pozwala na łatwe usunięcie plam. Jednak, jeśli zastosujemy odpowiedni detergent, zabrudzenie zniknie nawet pomimo ustawienia niższej temperatury.

Zmniejszenie temperatury prania to niższe rachunki za prąd. Jak to się dzieje?

Ustawiając niższą temperaturę prania zmniejszasz zużycie energii aż o połowę.

Jakie korzyści przynosi pranie w niższej temperaturze?

Pranie w zimnej wodzie niesie za sobą wiele zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych korzyści. Niższa temperatura prania, to niższe rachunki, a także mniejsze wydzielanie tak bardzo szkodliwego dla naszego zdrowia związku chemicznego, jakim jest dwutlenek węgla.

Stosujmy detergenty podczas robienia prania. Możemy dodać do prania kilka kropel olejku eterycznego np. z drzewa herbacianego, który ma silne właściwości antybakteryjne, oraz pomaga pozbyć się pleśni. Postępowanie zgodnie z zasadami ekologii z pewnością korzystnie wpłynie nie tylko na stan naszego portfela, czy zdrowie, ale przede wszystkim na naszą planetę. Bądźmy odpowiedzialni i nie zanieczyszczajmy środowiska. Wystarczy jeden mały krok, a nasze życie może stać się o wiele lepsze.

Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *