Zmiany w radiowej Trójce. Co nowego w ramówce?

radiowa trójka

Z początkiem kwietnia radiowa Trójka przeszła spore zmiany. Wróciły dawne programy, pojawiło się też kilka głosów znanych z anteny sprzed kilku lat. Co nowego czeka słuchaczy?

Odkąd Agnieszka Szydłowska została dyrektorką Trójki, pewne było, że stacja powoli będzie przechodzić zmiany. W specjalnej interaktywnej ankiecie nowa szefowa prosiła słuchaczy o opinie na temat tego, jak ma wyglądać rozgłośnia w nowej odsłonie. Pewnie nie wszystkie zmiany da się szybko wprowadzić, ale już od 2 kwietnia mamy nową ramówkę i nowych prowadzących. Jakie zmiany nastąpiły w radiowej Trójce?

Wraca „Zapraszamy do Trójki”. Pojawią się też nowe pasma

Na antenę stacji wraca jej flagowa audycja „Zapraszamy do Trójki”, oczywiście w wydaniu porannym i popołudniowym. Program zastąpi wprowadzoną przez poprzednią ekipę „Porę na Trójkę”. Nowym prowadzącym porannego wydania został Robert Grzędowski, znany wcześniej z anteny radiowej Czwórki. Z kolei gospodarzami pasma popołudniowego będą naprzemiennie – debiutująca w tej roli – Katarzyna Borowiecka oraz znany dotychczas z trójkowych poranków Piotr Łodej.

Przed porannym wydaniem „ZD3” usłyszymy nowy program, za to ze „starym” prowadzącym. Między 4.00 i 6.00 tych, którzy wcześnie wstają ponownie będzie budził Michał Grabkowski. Tym razem popularny „Grabek” zaprasza na audycję „Coś mi świta”. Nowością w ramówce są też „Dobrego dnia!” i „Program środka”, nadawane odpowiednio między 9.00 i 12.00 oraz od 12.00 do 15.00. Prowadzącymi audycje będą odpowiednio m.in. Krzysztof Łoniewski i Justyna Grabarz oraz Tomasz Żąda i Radosław Nałęcz.

Powroty do Trójki i nowe głosy na antenie

Zmiany nastąpiły także w redakcji muzycznej. Do Trójki powraca duet Bartek Chaciński / Jacek Hawryluk, który ponownie usłyszymy w programie „HCH”. Tym razem w dwugodzinowym paśmie we wtorki po 21.00. Pierwszy z nich poprowadzi także środową odsłonę „W tonacji Trójki”, która na stałe zagości na antenie od poniedziałku do piątku między 15.00 a 16.00. Nowością, jeśli chodzi o audycje muzyczne będzie „Rotacja”, nadawana przez godzinę od 19.00. Z kolei publicystyczny „Klub Trójki” został przeniesiony na godzinę 20.00.

Nowa odsłona stacji to też czas powrotów. Na trójkową antenę wracają, poza wspomnianymi Borowiecką, Chacińskim czy Hawrylukiem, Michał Nogaś, Agnieszka Obszańska czy Mariusz Owczarek. Jan Młynarski ponownie poprowadzi audycję „Dancing, Salon, Ulica” w niedziele między 13.00 a 15.00.

Nie zabraknie też nowych nazwisk. Na poranne spotkania z politykami zaprasza, dotychczasowa dziennikarka „Newsweeka”, Renata Grochal. Z kolei Sylwia Białek i Paweł Turski pomogą w interpretacji politycznej rzeczywistości podczas popołudniowego „ZD3”, zapraszając do rozmowy komentatorów.

Co ciekawe, publicystyka w Trójce zostanie poszerzona o nowy program. Od wtorku do czwartku po 23.00 usłyszymy audycję „Ludzie”, w której „prezentowane będą indywidualne historie, wybory, które mają wpływ na nasze życie, zagadnienia związane z psychologią, seksualnością i zdrowiem”.

Zmiany zapowiadają się bardzo interesująco. Z pewnością część dawnych słuchaczy Trójki będzie chciało sprawdzić nową ofertę swojej niegdyś ulubionej stacji. Czy zostaną przy niej na dłużej? Czy nowej redakcji uda się odbudować choć częściowo utraconą markę? Na pewno nie będzie to łatwe, ale można być raczej pewnym, że determinacji Agnieszce Szydłowskiej i jej zespołowi nie zabraknie, a radio publiczne zasługuje na to, żeby odgrywać znaczącą rolę w medialnym świecie.

Autor: Piotr Słyszyński

Fot. E. Iwanicka/ PR/ https://trojka.polskieradio.pl/artykul/3358115,trojka-jest-kobieta-nowy-dzingiel-stacji-stworzony-przez-sztuczna-inteligencje

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *