Zespół Placebo zagra w Łodzi. Wstęp darmowy!

placebo łódź

To świetna wiadomość dla fanów brytyjskiej formacji. Zespół Placebo wystąpi w ramach Łódź Summer Festival. Impreza, która odbędzie w dniach 26-28 lipca, ma charakter niebiletowany.

Łódź Summer Festival został zainaugurowany w zeszłym roku w związku z 600 urodzinami miasta. W tym roku władze Łodzi postanowiły zorganizować kolejną edycję imprezy. Jako pierwszego headlinera ogłoszono niekwestionowaną gwiazdę alternatywnego rocka, brytyjską formację Placebo.

Placebo gwiazdą Łódź Summer Festival

Zespół ma wystąpić 27 lipca, drugiego dnia festiwalu. Grupa niedawno po wieloletniej przerwie wydała płytę, którą promowała podczas trasy koncertowej. W 2022 roku w Warszawie odbył się jeden z występów. Tym razem jednak Placebo zagra na niebiletowanym wydarzeniu, co jest nie lada gratką dla licznego grona polskich fanów.

Placebo to formacja założona w 1994 roku przez wokalistę i gitarzystę Briana Molko i basistę Stefana Olsdala. Przez większość kariery towarzyszyli im inni muzycy. Zaś obecnie znów funkcjonują jako duet wspomagany jedynie podczas koncertów przez perkusistę Matta Lunna.

Do tej pory zespół wydał osiem płyt. Po wydaniu singla „Whithout You, I’m Nothing” z gościnnym udziałem Davida Bowiego został szerzej zauważony. Drogę do światowej kariery otworzył im album „Sleeping with Ghosts” z 2003 roku, z hitami „The Bitter End” i „English Summer Rain”. Dyskografię grupy zamyka „Never Let Me Go” z 2022 roku, wydany po 9-letniej przerwie, spowodowanej perturbacjami muzycznymi i osobistymi członków zespołu.

Koncerty lato / jesień 2024 – kto jeszcze wystąpi w Polsce?

Tegoroczne lato obfitować będzie w koncerty zagranicznych gwiazd. 6 i 7 czerwca – odpowiednio w Gdańsku i Łodzi wystąpi Sting, który promuje wydaną w 2021 roku płytę „The Bridge”. Dwa koncerty w gdańskiej Polsat Plus Arenie, 12 i 13 lipca ma dać Ed Sheeran. Z kolei 21 i 23 lipca w Krakowie i Łodzi polskim fanom zaprezentuje się powracający z nowym albumem Lenny Kravitz.

11 czerwca krakowską Tauron Areną ponownie zawładnie zespół Tool, który w 2019 roku po trzynastoletniej przerwie wydał płytę „Fear Inoculum”. Fani ciężkich brzmień z pewnością ostrzą też sobie zęby na podwójny koncert Metalliki na Stadionie Narodowym 5 i 7 lipca. 2 lipca w Arenie Gliwice wystąpi legenda alternatywnego rocka, The Smashing Pumpkins, a 17 sierpnia w Krakowie – Kings of Leon. 30 lipca w katowickim Spodku zaprezentuje się wracająca na scenę numetalowa formacja Korn.

Jesienią także będzie się na co wybrać. 10 i 11 października, w Łodzi i Krakowie pojawi się Nick Cave & The Bad Seeds, w ramach trasy promującej najnowszy album. 17 października do Spodka ponownie przyjedzie kończący powoli karierę zespół Deep Purple, zaś 25 października w łódzkiej Atlas Arenie zaprezentuje się gwiazda metalu symfonicznego – Within Temptation.

To oczywiście nie wszystko, co czeka nas w tym roku. Przed nami mnóstwo fantastycznych wrażeń podczas festiwali i wielu innych koncertów. Jedno jest pewne – jest na co czekać!

Autor: Piotr Słyszyński

Fot. https://aktivist.pl/wydarzenia/placebo-warszawa/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *