Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Polacy wyrażają opinię

Minister zdrowia Izabela Leszczyna zapowiada kolejne zmiany. Chce wycofania alkoholu ze sprzedaży na stacjach benzynowych. Przeprowadzono w tej sprawie sondaż, z którego jasno wynika, że zdania są podzielone. Ponad połowa Polaków jest przeciw, znaczna mniejszość uważa, że nie jest to zły pomysł, a tylko 5% nie wydało na ten temat żadnej opinii.

Minister zdrowia Izabela Leszczyna chce wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Celem działania ma być ograniczenie spożywania napojów tego rodzaju w Polsce. Aby poznać opinię Polaków na ten temat, został przeprowadzony sondaż.

Ponad połowa osób biorących udział w badaniu nie zgadza się z tą decyzją. Z kolei 41% ankietowanych uważa, że wprowadzenie zakazu to dobry pomysł.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych – sondaż

Pracownia IBRiS przeprowadziła badanie, w którym zapytała Polaków o opinię na temat pomysłu minister zdrowia.

Na tak było 41 % osób, z kolei znaczna większość, bo aż 54% osób wyraziła sprzeciw dla tej decyzji. Pozostałe 5% respondentów nie zajęło konkretnego stanowiska w tej sprawie.

Co na to politycy?

W sprawie wypowiedzieli się także politycy, między innymi Mateusz Morawiecki oraz Ryszard Petru.

Ryszard Petru wyznał, że sam nie kupuje alkoholu na stacjach benzynowych, jednak uważa, że nakładanie na społeczeństwo zbyt wielu ograniczeń nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak twierdzi polityk Trzeciej Drogi, sprzedaż paliwa nie przynosi właścicielom stacji zbyt dużych zysków. Z kolei zdecydowanie największy dochód mają właśnie ze sprzedaży alkoholu.

Co ciekawe, innego zdania jest Mateusz Morawiecki, który okazuje się być entuzjastą tej propozycji. Według niego alkohol jest złem, zwłaszcza, że zdarzają się kierowcy, którzy lubią wsiąść za kierownicę pod jego wpływem. W związku z tym były premier popiera wszystkie działania w kierunku zmniejszenia produkcji i sprzedaży alkoholu.

Członkini gabinetu Donalda Tuska poinformowała, że już rozpoczęły się prace w kierunku wprowadzenia ograniczenia – wycofania alkoholu z asortymentu stacji benzynowych.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *