Wyjątkowy kamień. Z nim bieda nie zajrzy ci w oczy

\"\"

Istnieje wiele rodzajów kamieni szlachetnych. Należą do nich m.in. diament, szmaragd oraz szafir. Każdy z nich ma wyjątkowe właściwości. Oprócz minerałów do kamieni szlachetnych zalicza się również substancje organiczne. Są to m.in. perły naturalne oraz bursztyn. Wielu ludzi wierzy, że kamienie szlachetne noszone jako talizmany potrafią przyciągać dobrą energię. Do takich kamieni należy piryt. Jego sześcienny kształt oraz wytwarzane wibracje sprawiają, że wzrasta dobrobyt.

Rodzaje kamieni szlachetnych

Na całym świecie istnieje ok. 2000 rodzajów minerałów. Jednak jedynie 100 z nich możemy zaliczyć do kamieni szlachetnych. Wyróżnia się tu m.in. agat, akwamaryn oraz amazonit. Kolejnym minerałem również zaliczanym do kamieni szlachetnych jest Piryt. Należy do grupy siarczków, a jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „pyrites”, oznaczającego „iskrzący”. Piryt wspomaga skupienie i koncentrację przy pracy oraz kreatywność i niezależność.

\"\"

Piryt wspomaga także realizację planów i kontroluje wydatki. Dawniej nazywano go „złotem głupców”, a to wszystko za sprawą złoto-metalicznego zabarwienia.

Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej uważali także, że jego właściwości sprzyjają również łagodzeniu stanów lękowych oraz wspierają proces oczyszczania organizmu.

Pozostałe kamienie szlachetne

Agat – wzmacnia ciało i ducha, a także poczucie własnej wartości.

Akwamaryn – wspiera miłość oraz szczęście partnerskie. Wpływa także na harmonię i stabilizację ciała, dzięki czemu wzmacnia się uczucie radości. Osoba, która zostanie nim obdarowana z łatwością będzie wyrażać swoje uczucia i emocje.

Amazonit – posiada właściwości uspokajające oraz rozluźniające. Koordynuje pracę serca, a także koi bóle nerwicowe i kręgosłupa.  Powoduje wzrost pewności samooceny. Wspiera także komunikację.

Ametyst – jest symbolem czystości. Wspiera osoby cierpiące na bezsenność oraz łagodzi skutki migreny. Ametyst podobnie jak Amazonit ma właściwości sprzyjające wyciszeniu. Wspiera także koncentrację. Natomiast, jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, Ametyst wspomaga regenerację trzustki. Jest wskazany dla osób cierpiących na chorobę alkoholową.

Awenturyn – symbol szczęścia, siły i aktywności. Doskonale wpływa na wzmocnienie ciała oraz systemu nerwowego.  Jego niepodważalną zaletą jest także zbawienny wpływ na choroby oczu oraz wypadające włosy. Wykorzystywany jest również w leczeniu zaburzeń ADHD.

Bursztyn – jego promieniowanie gwarantuje powodzenie wszystkich podejmowanych działań. Bursztyn chroni od zła. Wspiera leczenie dolegliwości takich jak m.in.: ból ucha, astma, czy choroby tarczycy.

Cytryn – pomaga we właściwym dysponowaniu majątkiem. Wspiera koncentrację oraz poczucie własnej wartości. Wspomaga także przyswajanie wiedzy. Cytryn idealnie wpływa na wydzielanie m.in. insuliny. Jego stosowanie zalecane jest w przypadku leczenia cukrzycy.

Autor: Anna Marciszewicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *