Włamania na działkach w sezonie. Policja z Lubina podpowiada, jak się zabezpieczyć

włamania na działkach

Zawsze warto zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Nawet pracując lub wypoczywając na działce możemy zostać obrabowani z naszego majątku. Dobrze jest więc obserwować „kręcących się” w pobliżu naszego domu ludzi. Co zrobić, by nie zostać okradzionym? Oto kilka skutecznych rozwiązań.

Oficjalnie sezon działkowy trwa od kwietnia do października. Wielu jednak chcąc skorzystać z pięknej pogody rozpoczyna go dopiero w okolicy długiego weekendu majowego.

Wyjeżdżają, by z całą rodziną spędzić te kilka dni w swoim domku letniskowym w otoczeniu przyrody. To pozwala im wypocząć i „naładować” akumulatory. Niektórzy też wybierają się w podróż z przyczepą, często traktując ją jak pewnego rodzaju schowek. Niestety, sezon działkowy to także czas wzmożonych włamań. Gdzie najczęściej dochodzi do tych przykrych zdarzeń i jak się przed nimi uchronić?

Włamania do altan – jak zadbać o swój dobytek by go nie stracić?

Najczęściej odwiedzanym przez złoczyńców miejscem na działkach są altany, zwłaszcza takie, które są nie do końca zabezpieczone. To właśnie tam często zostawiamy różne cenne dla nas przedmioty takie jak wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny lub ogrodowego grilla. Warto pamiętać, że dla takiego złodzieja również są one bardzo cenne.

Policja z Lubina zaleca więc stosowanie zabezpieczeń w postaci kłódek oraz zamków. Apeluje także o zamykanie drzwi oraz dokładne zabezpieczenia okien.

Jak chronić działkę przed niepożądanymi gośćmi?

Złodzieje mogą odwiedzić nas w każdej chwili. Wkradną się nawet, gdy będziemy w domu. Wystarczy, że udamy się np. na krótką drzemkę, a rzeczy pozostawimy w ogrodzie bez opieki. Pamiętajmy więc, aby nie zostawiać żadnych sprzętów, ani niczego wartościowego w ogrodzie, czy też właśnie w altance.

Dobrze jest też dbać o dobre stosunki z sąsiadami. Wówczas w razie potrzeby będziemy mieli na kogo liczyć.

Bądźmy ostrożni i obserwujmy swoje podwórko. To pozwoli nam uniknąć przykrych zdarzeń do jakich z pewnością możemy zaliczyć włamania i kradzieże.

Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *