Walka o pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Znamy datę

W najbliższych miesiącach świat boksu będzie śledził z zapartym tchem starcie o pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. To pewne – Chris Billam-Smith zmierzy się z Richardem Riakporhem. Pojedynek zapowiada się nie tylko jako walka o tytuł, ale także jako szansa na rewanż i udowodnienie swojej wartości. W kontekście polskich kibiców, którzy czekają na swoich reprezentantów w tej kategorii, walka nabiera dodatkowego znaczenia.

15 czerwca na stadionie Selhurst Park w Londynie odbędzie się starcie o pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Powalczą o niego Chris Billam-Smith (19-1) oraz Richard Riakporhe (17-0). Obaj zawodnicy mają już historię spotkań, z poprzednim zwycięstwem Riakporhe. Jednak Billam-Smith zapowiada rewanż i odzyskanie tytułu.

Billam-Smith kontra Riakporhe – powtórka z 2019 roku

W 2019 roku Riakporhe pokonał Billam-Smitha niejednogłośną decyzją na punkty po zaciętym pojedynku, który doprowadził do liczenia Brytyjczyka. Teraz obaj zawodnicy szykują się do kolejnej walki, która zapowiada się równie emocjonująco.

Poprzednie starcie było pełne zaciętych wymian ciosów i momentów, które doprowadziły do liczenia Brytyjczyka. Teraz, gdy zbliża się data ich ponownego spotkania na ringu, oczekiwania są jeszcze większe. Obydwaj zawodnicy zdają sobie sprawę z wagi tej walki i gotowi są pokazać swoje umiejętności. Dla obu bokserów to starcie jest nie tylko szansą na odzyskanie lub utrzymanie tytułu mistrza. To także okazja do zrewanżowania się lub potwierdzenia swojej dominacji.

Aspiracje Polaków w kategorii cruiser

Dla polskich kibiców walka jest istotna, ponieważ kategoria cruiser jest oblegana przez polskich pięściarzy. Mateusz Masternak (48-6) oraz Michał Cieślak (26-2) to dwaj polscy bokserzy z poważnymi aspiracjami mistrzowskimi. Obydwaj znajdują się w czołówce światowych rankingów i czekają na swoją szansę na walkę o pas mistrzowski WBO.

Masternak ma na swoim koncie imponujące 48 zwycięstw i 6 porażek. Od dłuższego czasu utrzymuje się w światowej czołówce wagi cruiser. Z kolei Cieślak, z rekordem 26 zwycięstw i 2 porażek, również cieszy się uznaniem i aspiruje do walki o tytuł mistrza świata.

Dla polskich kibiców obaj ci bokserzy stanowią powód do dumy i nadzieję na kolejne sukcesy w światowym boksie. Ich obecność w czołówce światowych rankingów sprawia, że walki w kategorii cruiser stają się dla polskich fanów niezwykle emocjonujące i istotne, gdyż pozostają wyczekiwaną szansą na zdobycie tytułu mistrza świata przez reprezentanta Polski.

Kto zdobędzie pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej?

Czy Chris Billam-Smith zrewanżuje się Richardowi Riakporhe i odzyska pas mistrzowski WBO? Czy polscy pięściarze, Masternak i Cieślak, zrealizują swoje marzenia o zdobyciu tytułu mistrza? Pozostaje nam czekać na wyniki i śledzić rozwój wydarzeń. Walka z pewnością będzie emocjonująca, a jej stawką jest prestiżowy pas mistrzowski WBO.

Krystyna Kowalska

Fot: www.nutritionx.co.uk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *