W ten wyjątkowy świąteczny czas, nie zapominajmy o pomocy!

\"\"

W pogoni za prezentami, świątecznymi zakupami zatrzymajmy się na chwilkę, i poznajmy historię Marcelinki.

Mamy świadomość, że takich apeli widzicie dziennie co najmniej kilka, jednak sytuacja, o której chcemy Wam opowiedzieć jest niecodzienna.

Chodzi bowiem o zbiórkę na leczenie dziewczynki, która mieszka w sąsiedztwie mojego miasteczka. Marcelinka od pierwszego roku życia walczy o zdrowie. Gdy miała 10 miesięcy upadła na policzek. Kilka dni później na policzku pojawiła się zmiana i obrzęk, który zamiast maleć, rósł. Dziewczynka przeszła mnóstwo badań i bezskutecznie leczenie. Wówczas jej rodzice zdecydowali o biopsji. Kilka dni po swoich pierwszych urodzinach, Marcelinka dostała diagnozę: nowotwór złośliwy tkanki łącznej i innych tkanek miękkich głowy i szyi. W wyniku badań okazało się, że przez umiejscowienie guza zajęte zostały węzły chłonne.

Nasza bohaterka dostała chemię, którą zniosła bardzo dobrze. Pod koniec sierpnia przeszła operację, ale na skutek nawrotu nie udało się usunąć guza w całości. Jego resztki stale rosną, uszkadzając nerw twarzy i paraliżując prawą stronę buzi dziewczynki. W ostatnich badaniach okazało się, że guz nacieka na kość skroni, co uniemożliwia ponowne wykonanie operacji. Jedynym ratunkiem dla 19-miesięcznej Marcelinki jest podjęcie leczenia w Niemczech. Na leczenie dziewczynki została założona zbiórka na siepomaga.pl, prowadzona jest też grupa zbiórkowa, na której ludzie mogą wystawiać swoje przedmioty i cały dochód trafia na konto zbiórki. Niedawno odbył się także kiermasz i charytatywny mecz, z którego dochód również przekazano na konto Marcelinki. Niestety, mimo tak szeroko zakrojonej akcji, nadal około 50 % wymaganej kwoty.

Dlatego zwracam się dziś z prośbą – pomóżcie nam uratować Marcelinkę. Można to zrobić na wiele sposobów: wysłać SMS’a, udostępnić zbiórkę wśród znajomych, dołączyć do grupy i licytować, dokonać wpłaty bezpośrednio na siepomaga. Kwota jest astronomiczna, a rodzinie i przyjaciołom Marcelinki kończy się czas. Zbiórka trwa tylko do 26 stycznia 2024. Wspólnie podarujmy małej bohaterce najpiękniejszy i najcenniejszy prezent na święta – szansę na zdrowe, długie życie.

Nie bądź obojętny! Wyślij SMS, udostępnij lub wpłać dowolną kwotę. Pomóż nam uratować Marcelinkę.

Link do zbiórki razem z historią leczenia Marcelinki znajdziecie TUTAJ 

Za każdą wpłatę, udostępnienie, wsparcie, w imieniu Marcelinki i jej bliskich, serdecznie dziękujemy!

Autor: Sylwia Zaroślińska

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *