W Rzeszowie powstaje największy budynek mieszkalny w Polsce

największy budynek w Rzeszowie

Już nie wrocławski Sky Tower czy warszawska Złota 44. To w stolicy Podkarpacia powstaje największy budynek mieszkalny w naszym kraju. Wieżowiec Olszynki Park wraz z iglicą będzie wysoki na 220,67 m. Inwestycja ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Olszynki Park to wieżowiec budowany na rzeszowskim Śródmieściu, w pobliżu Filharmonii Podkarpackiej i ciągnących się wzdłuż rzeki Wisłok Bulwarów. Całość będzie się składała z dwóch połączonych budynków, 18-piętrowego i 41-piętrowego. Szacowany koszt inwestycji waha się w okolicach 150 mln zł.

Wieżowiec powstanie jeszcze w 2024 roku

Budynek powstaje od 2020 roku. Wykonawca Olszynki Park, deweloper APKlan zapowiedział, że inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku:

Wraz z kilkoma innymi budynkami wysokościowymi (aktualnie są to budynki w trakcie budowy jak również projektowane) położonymi w otoczeniu Mostu Zamkowego, ma stanowić dominantę w krajobrazie miasta i kształtować nowoczesny skyline. Lokalizacja obiektu w tym miejscu to początek procesu zwracania się miasta ku rzece poprzez tworzenia pierzei wzdłuż Wisłoka.

Wieżowiec będzie miał szeroką ofertę rozrywkową. Na terenie kompleksu znajdą się m.in. basen, siłownia, strefa SPA, restauracje czy kawiarnie. Na szczycie wieżowca powstanie punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Rzeszowa.

Apartamenty do 300 m² powierzchni

Ale Olszynki Park to nie tylko strefa biurowa i rozrywkowa. Na terenie kompleksu znajdą się aż 292 apartamenty. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielopoziomowego podziemnego parkingu, a przestrzeń na przedpolu budynków utworzy plac otwarty dla wszystkich rzeszowian.

Lokale mieszkalne będą jednak luksusem dla najbogatszych. Apartamenty liczyć mają nawet 300 m² powierzchni. Cena za metr kwadratowy to koszt minimum 8 tysięcy zł. Za większe mieszkania trzeba będzie zapłacić około 10 tysięcy zł za metr kwadratowy.

Nowe inwestycje w Rzeszowie

Olszynki Park to nie jedyna duża inwestycja realizowana w stolicy Podkarpacia. Miasto zapowiada m.in. przebudowę stadionu Stali Rzeszów. Powstanie też Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne z trybunami na ok. 8 tysięcy widzów i stadionem spełniającym kryteria licencyjne piłkarskiej Ekstraklasy i rozgrywek UEFA. W Rzeszowie ma powstać także aquapark. Niedawno miasto wybrało firmę, która zaprojektuje inwestycję. Dostępna jest już natomiast wizualizacja przyszłego parku wodnego.

Piotr Słyszyński

Fot. https://olszynkipark.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *