SUKCES POLAKÓW. NIEBEZPIECZNY IZRAEL. WALKA ZE SMOGIEM.

Nie wyjeżdżaj do Izraela i Palestyny 

Polskie MSZ wydało komunikat, w którym odradza podróżowanie do Izraela i Palestyny. Ma to związek z zamachami terrorystycznymi w tych krajach. Wczoraj doszło do zamachu w Tel Awiwie, w którym zginął jeden turysta, a 7 innych zostało rannych. Zamachowiec wjechał w grupę turystów samochodem. To odpowiedź Palestyny na „zbrodnie okupanta popełniane na narodzie palestyńskim” – oświadczyli przedstawiciele Palestyńskiej organizacji  Islamski Dżihad.

Sportowy sukces Polaków

Historyczny finał siatkarskiej ligi mistrzów – taka sytuacja miała miejsce ostatni raz 19 lat temu. Po raz drugi w historii w finale zmierzą się drużyny, pochodzące z jednego kraju. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie mecz z Jastrzębskim Węglem. Finał odbędzie się 20 maja w Turynie w hali Pala Alpitour, są jednak szanse, że mecz będzie miał miejsce w katowickim spodku.

Sukces nowego Ministra Rolnictwa? 

Ostatnio pisaliśmy o protestach polskich rolników w związku z ukraińskim zbożem. Robert Telus zapowiedział, że w najbliższym czasie mają zostać wypracowane rozwiązania dot. ograniczenia eksportu. Zastrzegł, że będzie mógł się on dokonywać wyłącznie za zgodą polskiej strony. A sam tranzyt zboża z Ukrainy przez Polskę ma zostać sciśle kontrolowany. 

Nowa sieć sklepów w Polsce 

W Polsce ma pojawić się niemiecka sieć sklepów Woolworth, która ma być konkurencją m.in. dla Pepco, czy Action. W tym roku ma pojawić się 6 placówek tego sklepu, z kolei do 2024r. ma być ich już łącznie od 15-25.

Wpadli przez zdjęcie z NASA

Astronauta zrobił zdjęcie z poziomu niskiej orbity okołoziemskiej, i przypadkiem uchwycił niszczycielski proceder w Peru. Mowa o nielegalnym wydobywaniu złota, którym okazało się miejsce na sfotografowanym zdjęciu. Teraz odkryciem astronauty zajmą się odpowiednie służby. 

Niebezpieczne zapadliska

W Trzebini, w województwie małopolskim w dalszym ciągu dochodzi do zapadania się ziemi. Ma to związek ze szkodami pogórniczymi spowodowanymi przez dawną kopalnię węgla kamiennego „Siersza”. Niektóre dziury osiągają głębokość czteropiętrowych bloków. Mieszkańcy obawiają się o swoje życie i swój dobytek. 

Lider walki ze smogiem

Województwo Śląskie liderem w walce ze smogiem według rankingu aktywności w programie Czyste Powietrze, który został opublikowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polski Alarm Smogowy oraz Bank Światowy. Liderem programu została gmina Goczałkowice-Zdrój. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *