25 lipca, 2024
Newsy Uncategorized

Stan wyjątkowy. Proces w sprawie szczepień. Nowelizacja Ordynacji podatkowej.

proces w sprawie szczepień

Stan wyjątkowy we Włoszech. O co chodzi? 

Stan wyjątkowy ma potrwać sześć miesięcy. Został ogłoszony w związku z dużym wzrostem liczby migrantów docierających do Włoch przez Morze Śródziemne. Rząd pod sterami nowej Premier zapowiedział, że ograniczy liczbę migrantów, w przeciwieństwie do opozycji. Póki co do kraju dostaje się ich więcej, niż w analogicznym okresie rok temu.

Pierwszy proces ws. skutków ubocznych szczepień

Ruszyły procesy w sprawie ubocznych skutków szczepień. Pierwszy taki proces w Niemczech ma rozpocząć się w lipcu. Powództwo zostało wniesione przez Niemkę, która uważa, że jej serce zostało uszkodzone przez szczepionkę przeciw COVID-19. W wyniku różnych nieprawidłowości poszczepiennych wniesiono już 185 skarg cywilnych w tej materii. 

Uproszczone procedury podatkowe 

Szykuje się duża nowelizacja Ordynacji podatkowej. Jak zapewnia wiceminister Artur Soboń, w znaczącym stopniu mają zostać uproszczone procedury podatkowe. Wiceminister zapewnia także, że prace nad nowelą są zaawansowane. Dotyczą zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorców.

„UE zniszczyła polski rynek”

Strajk rolników w Hrubieszowie (woj.lubelskie). W związku z ostatnimi problemami ze zbożem, rolnicy zgromadzili się w miejscu skąd wjeżdża ono do Polski z Ukrainy. Dzisiejsza interwencja miała polegać przede wszystkim na zablokowaniu przejazdu poprzez wejście na tory. Interweniowała Policja. „UE zwolniła cło na granicy z Ukrainą (…) i zniszczyła polski rynek” – relacjonuje jeden z protestujących. Z pewnością nowy minister rolnictwa musi pośpieszyć się ze swoimi zapowiedziami polepszenia sytuacji polskich rolników.

\"Pomoc

Rekrutacja do PCPM 

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej rekrutuje. Poszukuje się nie tylko lekarzy, ratowników medycznych, pielęgnarek położnych, farmaceutów, ale także specjalistów ds. logistyki. Zespół ten jest certyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jedna z misji odbywała się na Madagaskarze. Niewątpliwie praca ta wymaga silnej psychiki, ponieważ wykonuje się ją pod dużą presją – jak podkreślają ogłoszeniodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *