Co było najpopularniejsze w muzyce w tym roku? Polscy raperzy zdominowali zestawienie Spotify

\"Co

Jak co roku Spotify przygotował podsumowanie tego, czego najchętniej słuchaliśmy w mijającym roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, hip-hop zdominował zestawienie w naszym kraju.

Najchętniej słuchanym w Polsce utworem na Spotify okazało się „Taxi” w wykonaniu Kizo i Bletki, drugie miejsce zajęło „5 Influencerek” Zeamsone’a, zaś podium zamyka międzynarodowy hit „Flowers” Miley Cyrus. Kolejne miejsca zajęły Malibu Barbie projektu rapowego Club 2020, „Mori” Dawida Podsiadły, a dziesiątkę zamyka tegoroczny hymn Męskiego Grania „Supermoce” w wykonaniu Igo, Mrozu i Vito Bambino. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowała się Sanah z dwiema piosenkami – „Marcepan” i „Nic dwa razy”.

Wśród artystów zdecydowanym zwycięzcą zestawienia okazał się Taco Hemingway, który po dłuższej przerwie wydał w tym roku koncept album „1-800-Oświecenie”. Kolejne miejsca również zajęli polscy raperzy: White 2115, Kukon, Mata, Oki i Gibbs. Dopiero na siódmej pozycji znalazł się wykonawca spoza rapu i pierwsza kobieta – sanah. Z kolei pierwszy niepolski wykonawca to The Weeknd z 9 miejsca. Dziesiątkę zamyka Dawid Podsiadło, który jesienią ubiegłego roku wydał płytę „Lata dwudzieste”.

W przypadku zestawienia światowego, Miley Cyrus nie miała sobie równych, zwyciężając piosenką „Flowers”. Tuż za nią uplasowała się młoda wokalistka SZA oraz Harry Styles. Wśród wykonawców triumfowała natomiast Taylor Swift, przed raperem Bad Bunny i wokalistą popowo-soulowym The Weeknd. Dawny zwycięzca zestawienia, raper Drake, zajął tym razem dopiero czwartą pozycję. Co ciekawe, wśród zespołów na świecie pierwsze miejsce zajął południowokoreański boysband BTS. Kolejne miejsca przypadły weteranom z Coldplay oraz gwieździe indie rocka ostatnich lat, Imagine Dragons.

Każdy z użytkowników otrzymał też jak poprzednio swoje zestawienia. Można je łatwo znaleźć w zakładce „Wrapped 2023”.

Autor: Piotr Słyszyński

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *