Sól epsom – właściwości lecznicze

sól epsom co to

Sól epsom ma szerokie zastosowanie prozdrowotne. Jej właściwości mają pozytywny wpływ zarówno na stan naszego ciała jak i ducha. Wspiera m.in. leczenie bóli kostno-stawowych oraz chorób reumatycznych. Jakie są inne zastosowania tego związku chemicznego? Zachęcamy do zapoznania się z artkułem i spróbowania zaproponowanych przez nas zastosowań.

Sól epsom, inaczej sól gorzka lub też angielska to nieorganiczny związek chemiczny soli kwasu siarkowego i magnezu. Ma duży wpływ zarówno na nasze ciało, jak i umysł. Łagodzi wiele objawów chorobowych. Jakie jeszcze zastosowania może mieć sól epsom?

Sól epsom – leczenie

Leczenie solą odbywa się całościowo. Opiera się na połączeniu ciała z umysłem. Celem jest dążenie do harmonii miedzy tymi dwiema sferami.

Ponadto sól epsom wspomaga leczenie schorzeń reumatycznych. Może się również przyczyniać do obniżenia poziomu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, a także wspierać proces trawienny.

Sól epsom w kąpieli

Ta odmiana soli nadaje się  także do użycia podczas kąpieli. Można ją stosować także w przypadku problemów z:

  • cerą trądzikową,
  • narządem ruchu,
  • przetłuszczającą się skórą głowy.

Wykorzystywana jest także w przypadku:

  • bóli kostno-stawowych,
  • obrzęków – w przypadku ich leczenia zaleca się kąpiele lub jałowe kompresy nawilżone roztworem z soli.

Zastosowanie w kosmetyce

Stosowanie soli epsom ma także zbawienny wpływ na zdrowie paznokci. Dodatkowo używanie tego produktu podczas kąpieli ułatwia także usunięcie ze skóry głowy zbyt dużych ilości produktów stosowanych podczas stylizacji fryzury.

Kąpiel solankowa, czyli ulga dla nóg

Sól epsom można też stosować na pękniętą skórę pięt. Podczas kąpieli skóra ulega zmiękczeniu, co pozwala na pozbycie się niedoskonałości będących pozostałością po zabiegach kosmetycznych.

Skutki uboczne stosowania tej odmiany soli

Zdarza się, że doustne zażywanie soli epsom wywołuje skutki uboczne w postaci m.in. biegunki, odwodnienia czy też zmian w zachowaniu.

Sól epsom swoim działaniem obejmuje dwie sfery naszego życia – psychiczną i fizyczną. Warto więc rozważyć jej zastosowanie. To z pewnością pozwoli nam poczuć się lepiej, a może nawet zapobiec wielu poważnym chorobom.

Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *