Słynni psychopaci

słynni psychopaci

Psychopatia jest zaburzeniem osobowości i stanowi poważny problem, którego skutki są nieprzewidywalne i często bardzo niebezpieczne dla otoczenia. Psychopaci wywołują strach, szczególnie dlatego, że można spodziewać się po nich wszystkiego. Ich niebezpieczne, często chore myśli niestety często stają się rzeczywistością. Większość z nich posiada fetysze, czy upodobania, które dla „normalnych” ludzi często są obrzydliwe czy też przerażające. Niestety, gdy psychopata dorwie swoją ofiarę i wykorzysta w określony sposób, często się jej pozbywa. Warto zaznaczyć, także że psychopata nie zawsze staje się mordercą.

W Ameryce, podobnie jak w innych krajach, zdarzają się przypadki osób, które ze względu na swoje zachowanie oraz historię, są uważane za psychopatów. Ludzie na całym świecie znają te osoby i już na zawsze kojarzą ich imiona z psychopatią.

Charles Manson i jego sekta

Charles Manson był przywódcą sekty, którego członkowie „kultywowali” nałóg seksualny i byli przekonani o nadchodzącym apokaliptycznym końcu świata. W 1969 roku Manson nakazał swoim zwolennikom dokonanie serii brutalnych morderstw, w tym m.in. aktorki Sharon Tate, która była w ciąży. Sąd skazał Mansona na karę śmierci, ale zmiana przepisów w Kalifornii doprowadziła do zamiany wyroku na dożywocie. Manson zmarł w więzieniu w 2017 roku.

Popularny serial

Innym znanym amerykańskim psychopatą był Jeffrey Dahmer. Serial o mordercy, który możemy zobaczyć platformie Netflix spotkał się z dużym uznaniem widzów. Dahmer był także „popularny” za życia, mimo swoich zbrodni, nawet w więzieniu otrzymywał liczne listy od kobiet.

W latach 80. dokonał serii makabrycznych morderstw na młodych mężczyznach. Jeffrey był psychopatą, nekrofilem oraz kanibalem – a wszystko to przez traumatyczne dzieciństwo, oraz liczne zaniedbania ze strony jego rodziców. Dokonywał swoich zbrodni na młodych mężczyznach i chłopcach, których często przyciągał do swojego mieszkania za pomocą narkotyków i alkoholu. Po obezwładnieniu ofiar Dahmer zabijał je, a następnie miał tendencję do pożerania ich ciał. Często zachowywał części ciała swoich ofiar, aby „czuć”, że ktoś jest przy nim. Jak sam przyznał na początku miał tylko fantazje o zabijaniu. Jednak, gdy w końcu dokonał pierwszej zbrodni czuł jakby zapełniał pustkę w sobie, dlatego wciąż kontynuował te straszne zbrodnie. W 1991 roku został aresztowany i skazany na dożywocie. Dahmer nie doczekał jednak wyroku, w 1994 r. zabił go współwięzień.

Urok, który zabija

Innym popularnym przypadkiem psychopaty jest Ted Bundy, który w latach 70. dokonał serii morderstw kobiet w różnych stanach USA. Ludzie uważali Bundy’ego za bardzo inteligentnego i ujmującego mężczyznę, co pomagało mu w podstępnym werbowaniu swoich ofiar. Bundy był wyjątkowo zimnym i okrutnym mordercą, który okaleczał i gwałcił swoje ofiary przed ich zabiciem. Często zachowywał ich zwłoki przez pewien czas, a niektóre z nich nawet przetrzymywał jako swoje „towarzyszki” w mieszkaniu. Sąd skazał Bundy’ego na karę śmierci, następnie w 1989 roku wykonano wyrok.

Warto jednak pamiętać, że psychopatia nie zawsze musi prowadzić do popełniania przestępstw. Wiele osób z tym zaburzeniem funkcjonuje w społeczeństwie bez większych problemów, a nawet osiąga sukcesy zawodowe. Jednakże ich brak empatii i skłonność do manipulacji często wyrządza szkodę innym ludziom.

Interesującym zjawiskiem jest także to, że mimo strasznych zbrodni dokonanych przez tych ludzi, nierzadko stają się one „celebrytami”, są obiektem dużego zainteresowania, i westchnień zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *