Sensacja w Formule 1. Chodzi o mistrza świata

Lewis Hamilton to jeden z najsłynniejszych sportowców naszych czasów. Kojarzony jest z marką Mercedes od wielu lat. Teraz postanowił jednak poszukać czegoś nowego i wkrótce zmieni team.

Sensacja w świecie Formuły 1! Lewis Hamilton ma dołączyć do Scuderii Ferrari od sezonu 2025. To nie jest medialny fakt, tylko wiarygodne doniesienia podane przez Sky Sports. Nikt nie spodziewał się takiej wolty. Tymczasem kierowca z Wielkiej Brytanii, który w sierpniu prolongował kontrakt z Mercedesem do końca 2025 r., najpewniej go nie wypełni. Hamilton siedmiokrotnie sięgał po tytuł mistrz świata i wkrótce stworzy w ekipie Scuderii Ferrari znakomity duet wraz z Charlesem Leclerkiem.

Ciekawy zapis w umowie

Ceniony włoski dziennikarz Antonio Lobato, który na platformie X (dawnym Twitterze) ma 510 tysięcy followersów, stawia sprawę jasno:

Na ogół nie odnoszę się do spekulacji, ale to jest coś więcej. Ustaliłem, że szanse na transfer Hamiltona do Ferrari na 2025 r. są spore, możliwe nawet, że kontrakt jest już podpisany. Umowa Lewica z Mercedesem obowiązuje do 2025 r., ale Anglik może odejść już w tym. Manewr ten zaskoczył zespół Toto Wolffa” – napisał Lobato.

Historyczny transfer

Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z transferem o historycznym znaczeniu. Hamilton to geniusz F1, ma najwięcej tytułów spośród wszystkich kierowców w dziejach tej dyscypliny. Siedem razy zdobywał mistrzowskie tytuły (podobnie jak Michael Schumacher), 103 razy wygrywał wyścigi, 104 razy był na pole position. To prawdziwy kosmos!

Warto dodać, że przenosiny Hamiltona do teamu Ferrari sprawią, że będzie musiał pożegnać się z nim inny utytułowany kierowca, Carlos Sainz.

Autor: Bartłomiej Najtkowski

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *