Rekordowa frekwencja. Natan przez 9 lat nie opuścił ani jednej lekcji

Niezwykły chłopiec i niezwykłe osiągnięcie. Natan przez ostatnie 9 lat nauki nie opuścił ani jednego dnia w szkole. „Chorował tylko w weekendy”.

Natan Pietkiewicz był nastoletnim uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie. Chłopiec w ciągu 9 lat edukacji nie opuścił ani jednego dnia w szkole. To absolutnie niezwykłe osiągnięcie. Jak twierdzą rodzice, Natan bardzo lubił swoją szkołę, więc nie szukał wymówek do opuszczania zajęć.

Przepis na stuprocentową frekwencję

Natan postanowił podzielić się także „przepisem” na całkowitą frekwencję, a jest on bardzo prosty: Nie udawać choroby. Ponadto młodzieniec wyjawia, że jeśli zdarzało mu się chorować to było to rzadkie i jedynie w weekend.

Oczywiście duże znaczenie miało tu także wsparcie rodziców. Nie przedłużyli nawet pobytu w Niemczech, gdzie wspólnie z całą rodziną celebrowali ślub oraz wesele.

W wieku 7 lat chodził już do pierwszej klasy

Natan swoją przygodę z edukacją rozpoczął już w wieku 6 lat, zatem w wieku 7 lat był już uczniem pierwszej klasy.

Przed 2015 rokiem wszystkie dzieci urodzone w roku 2009 rozpoczynały naukę w wieku 6 lat. W 2015, kiedy władzę sprawowało PiS, obowiązek szkolny dla dzieci w tym wieku został zniesiony. Wówczas rodzice sami mogli decydować, czy dziecko ma rozpocząć kolejny etap, czy powtarzać rok.

Natan przez dwa lata był uczniem pierwszej klasy, gdyż jak wyjawiła jego mama Wioleta Pietkiewicz „w klasie została większość”.

Nastolatek nagrodzony za pełną frekwencję

Niezwykłe osiągnięcie ucznia nie umknęło nawet uwadze nauczycieli, którzy postanowili nagrodzić chłopca. Za swą wyjątkową postawę nastolatek otrzymał od władz miasta nagrodę w wysokości 500 zł.

Plany na przyszłość

Na dalszą ścieżkę kształcenia Natan wybrał Lubański Zespół Szkół Ponadpodstawowych. Postawił już nawet na konkretny kierunek – Technik rachunkowości.

Postawa Natana z pewnością zasługuje na podziw. To bez wątpienia niesamowite osiągnięcie. Niewielu się to udaje.

My również podziwiamy i życzymy sukcesów w dalszej drodze oraz spełnienia marzeń. Natan bezsprzecznie może być wzorem do naśladowania dla innych uczniów.

Anna Marciszewicz

Fot: Gmina Olszyna, Facebook

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *