Przez święta zjemy tego na prawdę sporo – według jego teorii jest to bardzo niezdrowy pokarm

Czy jajka są zdrowe

Mowa o jajkach. Według oficjalnej wiedzy jajka są bogate w wartościowe białko, zawierają w swoim składzie także żelazo, oraz szereg witamin. Jajka goszczą w naszym menu pod rozmaitymi postaciami – jajecznicy, jajek sądzonych, w koszulce, czy w toście francuskim. 

Mroczna strona jajka

Anthony William, autor wielu bestsellerów, w swoich książkach przedstawia jednak mroczą stronę tego pokarmu.

Jak sam zaznacza niegdyś faktycznie jajko stanowiło pożywny pokarm. Jednak obecnie jest pożywką dla wszelkich patogenów. Sugeruje, że jajka przyczyniają się do powstawania chorób przewlekłych.  

Skąd te założenia?

Autor twierdzi, że jajka były wykorzystywane w laboratoriach jako pożywka dla mikroorganizmów. Obecnie patogeny, które znajdują się w naszym organizmie posiłkują się jajkiem do swojego wzrostu, i namnażania – powodując szereg chorób, m.in. takich jak: endometrioza, rak piersi, rak szyjki macicy, stwardnienie rozsiane, choroba Hashimoto, i wiele wiele innych. Jajko uznaje się szumnie za doskonałe źródło białka, i i kwasów tłuszczowych omega-3. Anthony William podkreśla jednak, że gotując je denaturujemy owe białka, oraz niszczymy kwasy tłuszczowe. W związku z tym organizm i tak nie jest ich wstanie wykorzystać. Autor wskazuje także na hormony znajdujące się w jajkach, nawet w tych pochodzących od kur z wolnego wybiegu. 

szkodliwość jajek

Czy to kolejna teoria spiskowa?

Wiem, że po przeczytaniu tych informacji, szufladkujecie tą wiadomość do kategorii – teorie spiskowe. Trzeba jednak „wyjść poza książkę”  i sprawdzić chociażby Instagram tego autora (@medicalmedium). Tam bowiem tysiące ludzi nagrywa i przesyła wiadomości, z podziękowaniami dla Anthonego Williama. Dzięki jego radom wyzdrowieli oni z chorób, oficjalnie uznanych przez medycynę akademicką za nieuleczalne. Dodatkowo dla potwierdzenia prawdziwości podawanych przez niego informacji przytoczę informację z jego książki wydanej w 2015r. „Boski lekarz”, w której napisał wprost, że za stwardnienie rozsiane odpowiada wirus Ebsteina- Barr. Ta informacja nie spotkała się wówczas z aprobatom lekarzy. Jednak badania naukowe w ostatnich latach potwierdziły słuszność tej „teorii”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *