Problem z uzależnieniem? Poznaj korzeń kudzu

\"korzeń

Długotrwałe spożycie alkoholu prowadzi do uzależnienia psychicznego. Przez spożywanie etanolu dochodzi do subiektywnych doznań przyjemności, oraz zmniejszenia poczucia strachu. Alkohol nie tylko niszczy zdrowie, niszczy samego człowieka, i nierzadko także jego rodzinę. Jest częstą przyczyną zaniedbań w rodzinie, a jego nadmierne spożycie często prowadzi do przemocy domowej. Problem ten jest bardzo widoczny w Polsce. Jednak istnieją niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z nim.

Czym jest kudzu?

Kudzu (kudzu root) to roślina, która wywodzi się z Japonii i często była stosowana również w chińskiej medycynie ludowej. Pomaga w walce z uzależnieniami od alkoholu, tytoniu, czy narkotyków. Zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych na temat dobroczynnych działań tej rośliny w kwestii nałogów, a także innych korzyści zdrowotnych. Ponadto Kudzu wykazuje działanie o właściwościach antykancerogennych, antybakteryjnych, przeciwzapalnych oraz antyoksydacyjnych.

Roślina ta ma wiele zastosowań. Jest pomocna przy leczeniu grypy, cukrzycy, gorączki, migren, alergii, oraz schorzeń górnych dróg oddechowych. Korzeń kudzu zaleca się stosować przy różnych rodzajach nowotworów, w tym przy raku prostaty. Roślina ta łagodzi również objawy menopauzy oraz nerwicy. Dzięki izoflawonoidom organizm zostaje oczyszczany z wolnych rodników. 

Hormony szczęścia i flawonoidy

Jak dowodzą badania, kudzu wykazuje zdolność do ograniczania ilości wypijanego alkoholu etylowego. Dzieje się to za sprawą flawonoidów, które ograniczają zatrucie alkoholowe. Co również bardzo istotne, flawonoidy są odpowiedzialne za wywoływanie odczuć podobnych do tych, które są osiągane przez alkoholowe upojenie. Dzieje się to za sprawą wydzielania serotoniny oraz dopaminy –  hormonów szczęścia. To powoduje, że zostaje wywołana naturalna stymulacja układu nagrody, w związku z tym nie ma potrzeby sięgania po alkohol. 

Osoby uzależnione stosunkowo szybko mogą poczuć poprawę swojego stanu za sprawą dostarczonych przez roślinę węglowodanów i składników mineralnych. Kudzu przyspiesza wydalanie trujących substancji, a także wspomaga pracę systemu nerwowego, stabilizuje ciśnienie krwi i pracy serca.

Jak wskazują badania już w pierwszym tygodniu stosowania korzenia kudzu zmniejsza się potrzeba picia alkoholu. A przez wcześniej wspomniane hormony szczęścia, których stężenie wzrasta w centralnym układzie nerwowym, poprawia się stan emocjonalny osoby uzależnionej. Korzeń ten wykazuje działanie długofalowe, a na pozytywne efekty stosowania substancji nie trzeba czekać długo. 

Podczas jednego z eksperymentów naukowych wskazano, że ilość alkoholu wypijanego podczas przyjmowania kudzu w okresie 7 dni zmniejszyła się aż o 40%. Kudzu z dużym powodzeniem stosuje się w ośrodkach do walki z uzależnieniami na całym świecie. 

Kudzu w formie kapsułek, czy w postaci proszku możesz zakupić TUTAJ.

Autor: Daria Przystał

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *