Premiery – kino, Netflix, Disney+

diuna 2 premiera

Premiery kinowe

Diuna cz. 2

Premiera: 29 lutego

Gatunek: Sci Fi

Książę Paul Atryda przybiera nowy przydomek – Muad’ Dib, aby stać się przepowiedzianym proroctwem wyzwolicielem ludu tytułowej Diuny.

Tylko nie Ty

Premiera: 1 marca

Gatunek: Komedia romantyczna

Bea i Ben wydają się idealnie dobrani, jednak po ich pierwszej randce pewien incydent powoduje ochłodzenie relacji. Gdy jakiś czas później spotykają się na weselu w Australii, zaczynają udawać parę.

Czasem myślę o umieraniu

Premiera: 1 marca

Gatunek: Dramat/Komedia/Romans

Fran to typowa introwertyczka – mieszka sama, unika ludzi, a głębsze relacje dosłownie ją przerażają. Codzienność umila jej nietypowe zajęcie – wyobraża sobie sposoby swojej śmierci i jest w tym niezwykle oryginalna. Jej myśli zakłóca jednak pojawienie się kolegi z pracy, który jest nią mocno zainteresowany.

Przeklęta woda

Premiera: 1 marca

Gatunek: Horror

Ray Walter jest byłym bejsbolistą, który z powodu choroby musiał przejść na emeryturę. Razem z rodziną: żoną Eve, nastoletnią córką Izzy i synem Elliotem przeprowadza się do nowego domu. Licząc na możliwy powrót do sportu, zapewnia żonę, że basen na ich nowym podwórku to nie tylko świetna rozrywka dla dzieci, ale i fizykoterapia dla niego. Sielankę zakłóca jednak mroczna tajemnica z przeszłości domu, która uwalnia złowrogą siłę.

Powołany 2

Gatunek: Fabularyzowany dokument

Premiera: 1 marca

Utalentowany plastycznie Arek nie ma szczęścia w miłości. Po kolejnym zawodzie w przypływie złości niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Widzi to ksiądz, który zna właściciela posesji. Duchowny proponuje chłopakowi pomoc w polubownym rozwiązaniu sprawy w zamian za udział w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Wkrótce świątynia staje się schronieniem Arka i jego znajomych. Słysząc o problemach młodych ludzi, kapłan opowiada im cztery inspirujące historie.

Nowości Netflix

Rojst Millenium – Trzeci, finałowy sezon popularnego serialu kryminalnego. Tym razem przenosimy się do czasów sprzed przełomu tysiącleci. Znanym z poprzednich części miasteczkiem wstrząsa sprawa morderstwa, szkielet w lesie na Grontach i seria przerażających porwań. Kryminalne zagadki ponownie będą starali się rozwiązać policjanci Anna Jass (Magdalena Różdżka) i Adam Mika (Łukasz Simlat). Na ekranie znów zobaczymy też parę dziennikarzy Piotra Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik) i Witolda Wanycza (Andrzej Seweryn). Poznamy też bliżej postać kierownika hotelu (Piotr Fronczewski), w którego w młodości wcielił się Filip Pławiak.

Nowości Disney+

SZŌGUN – Ponowna adaptacja słynnej powieści Jamesa Clavella. Kiedy w 1600 roku w Japonii Lord Yoshii Toranaga walczy o życie ze sprzymierzonymi przeciwko niemu wrogami z Rady Regentów, w pobliskiej wiosce rybackiej odnaleziony zostaje tajemniczy europejski okręt. W zrealizowanym z wielkim rozmachem 10-odcinkowym serialu śledzimy losy angielskiego żeglarza Johna Blackthorn’a, wplątanego w wir zaskakujących wydarzeń i wielkiej polityki. Towarzyszy mu piękna tłumaczka Mariko.

Autor: Sylwia Zaroślińska

Fot. https://www.imdb.com/title/tt15239678/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *