Premiery kinowe – co nowego na dużym ekranie od 8 marca?

8 marca przyniósł kinomaniakom interesujące nowości. Z całą pewnością każdy miłośnik kina znajdzie coś ciekawego dla siebie w tym tygodniu. Na co warto się wybrać?

Polska i światowa kinematografia ma się dobrze, co widać po nowościach, które już od kilku dni królują w polskich kinach. Sprawdź razem z nami, co nowego się pojawiło i znajdź coś specjalnie dla siebie.

Strefa interesów

Gatunek: dramat, wojenny

Długo wyczekiwana przeze mnie pozycja. Film produkcji polsko-brytyjskiej opowiada o rodzinie Rudolfa Hössa, komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, która mieszka tuż obok obozu. Bez wątpienia warty obejrzenia. Smaczku dodaje fakt, że jak wiemy już od rana, Strefa interesów zdobyła 2 Oscary – za Najlepszy dźwięk i Najlepszy film międzynarodowy. Więcej o Oscarach możecie przeczytać tu: Poprzeczka na bardzo wysokim poziomie – 96. gala wręczenia Oscarów. Znamy zwycięzców

Biała odwaga

Gatunek: dramat, wojenny

Jest to kolejna, po Strefie interesów, propozycja, na którą czekałam. Polski majstersztyk (co widać po zwiastunie i obsadzie) opowiadający o czasach okupacji niemieckiej i trudnych wyborach Górali. To tak w skrócie. W rzeczywistości jest to film, który od początku wzbudza kontrowersje, bowiem porusza temat Goralenvolk. Ja czekam na niego z niecierpliwością, i zachęcam również Was do zapoznania się z nim.

Kung Fu Panda 4

Gatunek: animacja

Czwarta część przygód najbardziej sympatycznego i nietypowego wojownika Kung Fu. Tym razem Po staje przed najważniejszym w życiu zadaniem – objęciem duchowego przywództwa nad Doliną Spokoju. Jednak zanim do tego dojdzie, musi znaleźć nowego Smoczego Wojownika, który go zastąpi. Poszukiwania przerywa jednak pojawienie się kolejnego wroga – Kameleony, która posiada zdolność zamiany w dowolnie wybrane zwierzę. Aby chronić swój dom, nasz bohater zyska sojuszniczkę w osobie lisicy Zhen.

Tyle co nic

Gatunek: dramat, kryminał

Jarek to rolnik z krwi i kości. Mężczyzna nie boi się ani ciężkiej pracy, ani ewentualnych scysji z władzą. Kiedy jeden z lokalnych posłów, zdradza interesy mieszkańców, Jarek staje na czele protestu i wyraża swoje oburzenie pod domem posła. Nieoczekiwanie zostaje wplątany w kryminalną aferę, która może zagrozić jego i jego rodzinie.

20 dni w Mariupolu

Gatunek: film dokumentalny

Wyjątkowa relacja jednego człowieka – Mstyslava Chernova, który jest w tym filmie zarówno reżyserem, scenarzystą, jak i operatorem. Dziennikarz niejednokrotnie narażając swoje życie dokumentuje popełniane przez Rosjan zbrodnie w tytułowym mieście, które powoli umiera. Jest to swoisty oskarżycielski akt wymierzony przeciwko Rosjanom przez dziennikarza. Opowieść tylko dla dorosłych, pełna brutalnego realizmu. Jest to także zdobywca Oscara w kategorii pełnometrażowy film dokumentalny.

Test na teściów

Gatunek: komedia

Szykujący się do ślubu Alice i François organizują rodzinne spotkanie swoich rodzin. Każda z nich pochodzi z odmiennie różnych środowisk. Przy okazji, dla zabawy, namawiają ich do zrobienia testów genetycznych, by ustalić swoje pochodzenie. To z pozoru niewinne badanie pociągnie za sobą szereg nieoczekiwanych odkryć i w konsekwencji sporo zabawnego zamieszania. Francuska komedia to świetna odskocznia i sposób na rozluźnienie.

Lepsze jutro

Gatunek: komedia, dramat

Pogubiony w życiu reżyser Giovanni od wielu lat próbuje dokończyć projekt swojego życia – cyrkowy film historyczny. W realizacji tych planów przeszkadza mu jednak mnóstwo czynników: od oszukującego producenta po oczekiwania Netflixa.

Królowa chaosu

Gatunek: dramat, komedia

Szwedzko-norwedzka produkcja. Joanna ma 18 lat, ale jej codzienność znacząco odbiega od codzienności jej rówieśników. Dziewczyna bowiem ma ADHD, a jej umysł przypomina chaos. Aby normalnie funkcjonować, Joanna potrzebuje leków. Jej ojca jednak na nie nie stać. Nastolatka zaczyna szukać pracy, żeby mieć środki na leczenie. Przypadkiem poznaje przebojową Audrey. Teraz Joanna musi borykać się nie tylko z bałaganem w swojej głowie, ale i z rodzącym się uczuciem.

Autor: Sylwia Zaroślińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *