Premiery kinowe 7 czerwca

Zapraszamy Was na przegląd nowości kinowych, które od dziś dostępne będą dla polskich kinomaniaków. Wyjątkowo w tym zestawieniu, oprócz premier z 7 czerwca, opiszemy również premierę z 12 czerwca. 

Spośród nowości każdy znajdzie z całą pewnością coś wyłącznie dla siebie. Przedstawimy wam opisy całego przekroju filmów – od animacji dla najmłodszych poprzez thrillery, czy dramaty dla dorosłych aż po film sensacyjny dla wszystkich fanów akcji.

The Watchers

Gatunek: Thriller

Mina, w tej roli doskonała Dakota Fanning, to 28-letnia dziewczyna. Jest artystką i jak wielu artystów, bywa ekscentryczna. Jej jedyną towarzyszką jest papuga. Pewnego dnia z ptakiem w klatce, wyrusza samochodem na przejażdżkę. Gdy wjeżdża w głąb wielkiej, dziewiczej puszczy położonej w zachodniej części Irlandii, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W samym środku lasu samochód staje, a gdy dziewczyna próbuje znaleźć jakąś pomoc, pojazd bez śladu znika pod ziemią, jakby wciągnięty siłą pod spód. Chociaż udaje jej się znaleźć schronienie w domu, gdzie poza nią mieszka jeszcze kilka osób, odkrywa, że wpadła w pułapkę. W lesie bowiem grasują tajemnicze stworzenia, których nikt nie widział, ale one widzą wszystko i decydują o wszystkim, co dzieje się w obrębie puszczy.

Bad Boys: Ride or Die

Gatunek: Sensacja

Kultowi bohaterowie filmów z serii Bad Boys powracają na nasze ekrany w wielkim stylu. Tym razem Mike i Marcus podejmą się trudnej misji oczyszczenia z zarzutów swojego szefa, który został oskarżony o przestępstwa powiązane z narkotykami. Nasi “niegrzeczni chłopcy” starając się wyciągnąć go z kłopotów, sami w nie wpadają. Gdy już prawie odkrywają prawdę, na celownik trafiają oni i ich rodziny. Ścigani przez kartele, skorumpowanych policjantów i każdy gang w mieście, zdani wyłącznie na siebie, podejmują walkę o oczyszczenie swojego dobrego imienia, ocalenie siebie i swoich bliskich i dotarcie do prawdy.

Do usług szanownej pani

Gatunek: Komediodramat

Brytyjczyk Andrew Blake osiągnął wiek, w którym wszyscy bliscy albo już odeszli, albo odjechali w inną stronę świata. W wyniku impulsywnej decyzji przekazuje firmę zaufanej asystentce i zatrudnia się jako majordomus we Francji, skąd pochodziła jego zmarła żona. Pozostając osobą anonimową, zatrudnia się w posiadłości rodziny Beauvillier. Jej mieszkanki są osobliwe. Wdowa Nathalie, jego szefowa, wyróżnia się niecodziennymi zwyczajami. Kucharka Odile ma wybuchowy charakter i swoje tajemnice, przez co ciężko znaleźć z nią wspólny język. Manon to młoda gosposia, zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku Philippe, który mieszka w parku, utrzymuje dystans z pozostałymi. Ten niezwykły korowód osobowości zamyka kot Mefisto. Andrew, przekonany o zbliżającym się końcu swojego życia, musi ułożyć je na nowo.

Lekcje tolerancji

Gatunek: Komedia

Kolejna propozycja to ukraińska komedia. Jej główna bohaterka to Nadia. Kobieta pracuje jako nauczycielka w prowincjonalnej szkole. Aby poprawić byt swojej rodziny namawia męża i dzieci do zgłoszenia się do rządowego programu „Lekcje tolerancji”. W ramach jego założeń do ich mieszkania wprowadzić ma się osoba LGBTQ+. Pojawienie się Wasyla, którego początkowo traktują z dużym dystansem, odmieni życie całej rodziny. Im więcej czasu spędzają razem, tym bardziej zmieniają się ich poglądy na temat osób LGBTQ+. Przybycie mężczyzny rozbudza również w członkach rodziny Nadii uczucia, o których istnieniu już prawie całkiem zapomnieli.

Dancing Queen

Gatunek: Dramat

Norweska propozycja to opowieść o 12-letniej Minie. Dziewczyna uchodzi za “kujonkę” wśród rówieśników i właśnie przeżywa pierwszy raz swoją miłość. Nastolatka z niewielką nadwagą, chcąc zaimponować obiektowi swoich uczuć, zapisuje się na konkurs taneczny. Jej droga do zaakceptowania siebie w pełni jest naznaczona trudnościami, ale i wypełniona radością.

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Gatunek: Animacja

Puffin to malutki ptaszek, który nazywa się Jurek Maskonurek. Dzielne zwierzątko razem z czwórką przyjaciół staje do misji, której celem jest ocalenie ukochanej wioski przed nikczemnym wynalazcą morsem i jego wynalazkami. W roli tytułowej sam Johnny Depp.

Boonie Bears: Dzika przygoda

Gatunek: Animacja

Głównymi bohaterami tej chińskiej animacji są bracia niedźwiadki. Briar i Brambel wyglądem przypominają wielkie niedźwiedzie, ale to malutkie misie, które uwielbiają przeżywać przygody w ukochanym rezerwacie “Sosnowe Góry”. Aby rezerwat przetrwał, postanawiają pomóc Wiktorowi zdobyć nagrodę w zawodach organizowanych przez nowy park rozrywki “Dzika przygoda”. Nieoczekiwanie jednak staną przed jeszcze większym wyzwaniem: zapanowaniem nad nowoczesną technologią zainstalowaną przez pazernego właściciela, która zagraża bezpieczeństwu uczestników.

W głowie się nie mieści 2

Gatunek: Animacja

Jedyna spośród naszych dzisiejszych propozycji, której premiera nie nastąpi 7, ale 12 czerwca. Wyczekiwana przez wszystkich fanów pierwszej części, kontynuacja losów bohaterów. Riley jest nastolatką. Oprócz występujących w poprzedniej części emocji: Radości, Smutku, Gniewu, Odrazy i Strachu, wraz z dorastaniem dziewczyny, w Centrali pojawiają się nowe emocje.

Sylwia Zaroślińska

Fot: rottentomatoes.com, stylowy.net, filmweb.pl, ppe.pl, bombafilm.pl, multikino.pl, animajka.pl, kultura.onet.pl, https://www.filmweb.pl/film/Bad+Boys%3A+Ride+or+Die-2024-10032707/photos

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *