Premiery kinowe 26 kwietnia

Przed nami majówka. Większość z was już pewnie zaplanowała ten czas, część pewnie nadal rozważa różne opcje wykorzystania tych wolnych dni.

Niezależnie od tego, jak planujecie spędzić tegoroczną majówkę, pójście do kina zawsze jest świetnym pomysłem.

Challengers

Gatunek: Sportowy

Challengers to nietypowy trójkąt miłosny umieszczony w świecie sportu. Tashi Duncan jest znakomicie zapowiadającą się tenisistką. Kariera stoi przed nią otworem aż do momentu, gdy doznaje ona kontuzji. Uraz przekreśla jej przyszłość w świecie sportu. Kobieta zostaje więc trenerką przyszłych mistrzów, by dalej robić to, na czym zna się najlepiej. Pod jej skrzydła trafia jej mąż, który próbując przełamać złą passę, musi pokonać swojego byłego przyjaciela. Ów były przyjaciel to również były partner jego żony. Wraz ze wzrostem napięcia między nimi, Tashi musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić.

Niepokalana

Gatunek: Horror

Cecilia to młoda siostra zakonna, która trafia do położonego w malowniczej scenerii włoskiego klasztoru. Niezwykle życzliwi księża i zakonnice wzbudzają w dziewczynie poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem. Wkrótce odkrywa, że spodziewa się dziecka, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie. W klasztorze zaczyna się mówić o cudzie, chociaż Cecilia ma nieodparte wrażenie, że niektórzy księża nie są zaskoczeni jej ciążą. Widoczny w oczach zakonnic strach i tajemnicze zniknięcia niektórych z nich uświadamiają Cecilii, że została wybrana do misji, która może doprowadzić do jej zguby.

Mój pies Artur

Gatunek: Sportowy

Niezwykły film o przyjaźni człowieka z psem. Głównym jego bohaterem jest Michael Light, który chociaż wiedzie uporządkowane życie, kocha adrenalinę, sport i wyzwania. Z tego powodu, razem z grupą zaufanych ludzi, startuje w Mistrzostwach Świata w Rajdach Przygodowych na Dominikanie. Jest to wyścig trwający 10 dni, w którym różnymi metodami – pieszo, kajakami, czy na rowerze mają łącznie do przebycia około 700 km. Na starcie wyścigu spotyka nietypowego psa – tytułowego Artura. Po jakimś czasie od rozpoczęcia, Michael orientuje się, że czworonóg podąża za nimi. Staje się więc on członkiem ekipy, który pokonuje z nimi wszystkie ograniczenia, a sam Michael zyskuje przyjaciela na dobre i na złe.

Władca mroku

Gatunek: Horror

Rebecca Holland jest od niedawna mieszkanką małego miasteczka i równocześnie pastorką. Podczas lokalnych dożynek jej córka znika. Kobieta rozpoczyna gorączkowe poszukiwania. Im bliżej jest znalezienia dziecka, tym więcej mrocznych sekretów miasteczka wychodzi na światło dzienne. Wkrótce Rebecca staje przed trudną decyzją – ile zdoła poświęcić, żeby wyrwać córkę z uścisku zła? Bardzo barwny horror z folklorystyczną historią w tle. Obejrzałam zwiastun, chociaż z reguły tego unikam, bo horrory to nie moja bajka, ten był jednak bardzo “przyjemny”, o ile można tak mówić o tego typu filmach. Na pewno nie jest typowy, a przez to bardzo interesujący dla widza.

Spy x Family Code: White

Gatunek: Anime

Adaptacja mangi autorstwa Tatsuyi Endō. Opowiada o pewnej rodzinie, która jest zdecydowanie niezwykła. Jej członkowie mają przed sobą pewne tajemnice, które zna jednak najmłodsza z nich. Ojciec, Lois, jest szpiegiem, jego żona, Yor, zabójczynią. Oboje prowadzą podwójne życie, wychowując razem adoptowaną córkę – Anyę, która jest telepatką i zna tajemnice swoich opiekunów. Loid zabiera rodzinę na weekendowy zimowy wypad. Oczywiście, jest to jedynie przykrywka do jego obecnej misji. Nic jednak nie pójdzie tak, jak sobie to zaplanował, bowiem poza trudnościami w prowadzeniu misji, Anya się w nią wplątuje i rozpoczyna cykl wydarzeń, które mogą zagrozić pokojowi świata. Zapowiada się zabawna animacja, nie tylko dla fanów gatunku.

Sylwia Zaroślińska

Fot: Filmweb, IMDb, Kino Muranów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *