Premiery kinowe 19 kwietnia

Trwa trzeci tydzień kwietnia. Chociaż aura na dworze w ostatnich dniach uległa znacznej zmianie, propozycje kinowe na najbliższy tydzień są bez wątpienia gorące.

Sprawdź razem z nami, co nowego słychać w kinie od 19 kwietnia.

Back to Black. Historia Amy Winehouse

Gatunek: Biograficzny

Tej Pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Piosenkarka, autorka tekstów, wielki talent, ikona. Członkini słynnego “klubu 27”, do którego należeli także m.in. Kurt Cobain. Jest to oczywiście biografia, która opiera się nie tylko na muzycznych osiągnięciach Amy, ale także na jej niezwykle trudnym życiu prywatnym. Pozycja bez wątpienia do polecenia, nie tylko dla fanów wokalistki, ale innych osób, które chcą poznać życiorys tej utalentowanej kobiety, która odeszła zdecydowanie za wcześnie.

Abigail

Gatunek: Horror

Tytułowa Abigail to z pozoru zwyczajna 12-latka. O jej niezwykłości świadczą jednak dwie rzeczy – bliskie pokrewieństwo z jedną z osób z przestępczego świata i głęboko skrywany sekret, o którym niewiele osób wie. Ta młoda baletnica pewnego dnia zostaje porwana. Grupa ludzi, którzy za tym stoją, chcą otrzymać 50 mln dolarów w zamian za jej wolność. Nim to jednak nastąpi, porywacze zmuszeni zostają do spędzenia nocy z dziewczynką w odizolowanej od wszystkich rezydencji. Nieoczekiwanie każda z osób zamieszanych w porwanie Abigail zaczyna po sobie znikać, a oni sami orientują się, jaką tajemnicę ukrywa nastolatka i zaczynają walkę o przetrwanie.

Duch

Gatunek: Akcja

Tym razem mamy coś dla wielbicieli akcji i filmów rodem z Dalekiego Wschodu. Fabuła tytułowego Ducha rozgrywa się w latach międzywojennych, a dokładnie w roku 1933 r. Korea znajduje się “pod butem” sąsiada, Japonii. Ratunkiem dla uciemiężonego narodu jest ruch oporu. Wśród jego członków najpopularniejszy jest właśnie nasz Duch. Zagrożone obaleniem przez koreańskie siły, władze Japonii, ściągają do położonego w ustronnym miejscu, hotelu piątkę podejrzanych, spośród których jedno jest tym znamienitym członkiem rebeliantów. Tak zaczyna się pełna zwrotów akcji rozgrywka na śmierć i życie, gdzie nikt nie jest tym, za kogo się go uważa.

Anselm

Gatunek: Biograficzny

To kolejna już biografia w naszym zestawieniu. Historia życia i twórczości Anselma Kiefera. Niezwykłego Niemca, Artysty, Obrazoburcy, Alchemika, Prowokatora, Rzeźbiarza, który przez swą sztukę zmusił do konfrontacji z samymi sobą, swoją spuścizną i ciężką przeszłością naród niemiecki. Jak sam wspomniał w zwiastunie do filmu “Dałem im lustro i kazałem spojrzeć”. Jego sztuka, niezwykle nowatorska i nietuzinkowa, postawiła naród niemiecki przed koniecznością konfrontacji z dziedzictwem pozostawionym przez III Rzeszę. Znakomicie zrealizowana opowieść o człowieku, który przez sztukę wyrażał siebie i robił to nader perfekcyjnie, o czym przekonacie się sami, wybierając się do kin.

Przysięga Ireny

Gatunek: Dramat

Przyznam się szczerze, że jest to film, na który czekałam z niecierpliwością, bowiem tematyka historyczna i to zwłaszcza związana z drugą wojną światową, jest czymś, o czym zawsze chętnie słucham, czytam i oglądam. Moje zainteresowanie tym filmem jest związane również z faktem, że zdjęcia do niego kręcono m.in. w Lublinie, który jest nieopodal mojego miejsca zamieszkania. Nasza główna bohaterka, Irena Gut, choć dzieli imię z inną Ireną – Sendlerową, jest szerszemu gronu mniej znana. Trwa II wojna światowa. W ogólnych warunkach wojennych 19-letnia Irena traci kontakt z rodziną. Zostaje siłą wciągnięta do pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Tam młodziutka dziewczyna poznaje majora SS – Rugemera. Rezolutność Ireny wzbudza jego podziw, przez co szybko ją awansuje – najpierw na stanowisko w kuchni, a potem jako odpowiedzialną za zarządzanie szwalnią, w której pracuje kilkunastu Żydów. To tam nasza bohaterka staje się świadkiem rozmowy Niemców, z której wynika, że planują oni likwidację pobliskiego getta. Irena postanawia zrobić wszystko, żeby ich ocalić. Okazja nadarzy się ku temu, kiedy Rugemer proponuje jej posadę gosposi w swojej posiadłości. Wykorzystując jego zaufanie, dziewczyna postanawia ukrywać Żydów, z którymi pracowała w szwalni. Niestety, jej sekret wkrótce wychodzi na jaw, a Rugemer stawia jej trudne do akceptacji ultimatum

Latanie dla początkujących

Gatunek: Komedia

Islandzka komedia najwyższych lotów. Grupa nieznajomych staje się członkami ekskluzywnego kursu. Ma on im pomóc uporać się ze strachem przed lataniem. Ostatnie zadanie, jakie mają do wykonania, to lot z Londynu na Islandię. Nic jednak nie idzie tak, jak zaplanowali. Sytuację utrudnia dodatkowo nadchodząca burza śnieżna. Uczestnicy zmuszeni zostają z tego powodu do zatrzymania się w hotelu oddalonym od lotniska. Zmęczeni i sfrustrowani, zaczynają toczyć walkę z własnymi demonami, mając nadzieję na szybki i bezpieczny powrót do domu.

Spadająca gwiazda

Gatunek: Komedia

Boris to obecnie barman pracujący w knajpie, gdzie może zaszyć się z dala od ludzi. Nasz bohater bowiem kiedyś był aktywistą, i to takim przez duże A. Odpowiadał za głośny atak bombowy, o którym rozpisywały się w tamtym czasie wszystkie media. Jego pragnienie ukrycia się przed światem zewnętrznym i zapomnienia o tamtych wydarzeniach niweczy pewien mężczyzna. Przybywa on pewnej nocy z bronią w ręku do baru, gdzie pracuje Boris. Doskonale wie, kim jest barman i bynajmniej nie ma zamiarów pokojowych. Do konfrontacji nie dochodzi, ale Boris uświadamia sobie, że nie jest już tam bezpieczny i czas uciekać. Planuje wyjechać z miasta, ale zrządzeniem losu napotyka mężczyznę do złudzenia przypominającego jego samego. Wspólnie z ukochaną Kayoko i przyjacielem Timem, knuje intrygę mająca na celu zbicie z tropu wszystkich osób, które chcą się na nim zemścić.

Win everything

Gatunek: Dokumentalny

Mimo angielsko brzmiącego tytułu, nie jest on zagranicznym filmem, ale naszym. Przez dwa i pół roku jego twórcy podążali śladem szóstki triathlonistów, którzy reprezentowali różny poziom umiejętności, śledzili ich codzienne zmagania zarówno na treningu, jak i w życiu prywatnym. Do grona tych osób należeli: profesjonaliści – Agnieszka Jerzyk i Robert Wilkowicki, Mateusz Głuszkowski, który startował na dystansach kwalifikowanych i troje amatorów: Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak oraz Łukasz Szałkowski. Oglądając ten dokument, widzowie będą mieli możliwość dowiedzieć się, jak wyglądają kulisy tego niezwykłego sportu, jakie są różnice w jego uprawianiu między profesjonalistami, a amatorami. W tym roku bowiem obchodzimy 40-lecie polskiego triathlonu, który odbył się w Poznaniu.

Podróż do Krainy Jutra

Gatunek: Animowany

10-letni Riki ucieka z domu po tym, jak otrzymuje tajemniczy sygnał alarmowy wysyłany przez dziwny, błyszczący kamień. Kamień okazuje się być jednak magiczny i chłopiec trafia do zapierającego dech w piersiach miejsca zwanego Krainą Jutra. Jest to świat, w którym zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Nieoczekiwanie kamień prosi nastolatka o pomoc i ochronę. Wszyscy chcą go posiąść, bowiem on gwarantuje szczęście całej krainie. Riki staje przed trudną misją, której zwieńczeniem ma być umieszczenie kamienia na swoim miejscu, to jest bowiem warunek powrotu chłopca do domu.

Sylwia Zaroślińska

Fot: interiafilm.pl, kinoswiat.pl, imdb.com, pelnasala.pl, dcf.pl, popkulturowcy.pl, plynpodprad.pl, stylowy.net, Błażej Pszczółkowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *