Premiery kinowe 17 maja

Połowa maja za nami, za chwilę zacznie się kolejny weekend, czas więc na przegląd najnowszych premier kinowych, które ukażą się w naszych kinach już dziś.

Wśród najnowszych propozycji filmowych, każdy fan znajdzie coś dla siebie. W zestawieniu thriller, horror, film familijny, dramat oraz komedia.

Monster

Gatunek: Dramat

Równo rok po światowej premierze, do kin wchodzi Monster. Jest to japoński dramat w reżyserii Hirokazu Koreedy z doskonałą muzyką Ryuichiego Sakamoto. Opowiada on o samotnej matce – Saori, która po śmierci męża samotnie wychowuje nastoletniego syna. Pewnego dnia odkrywa, że przyczyną trudnego zachowania jej syna jest jego nauczyciel. Matka desperacko walczy o usunięcie mężczyzny ze stanowiska. W tym miejscu reżyser zaskakuje nas – podrzuca nam różne tropy i opowiada historię z perspektywy trzech osób – matki, nauczyciela i samego nastolatka.

Powoli

Gatunek: Melodramat

Film oparty na nowych zasadach relacji międzyludzkich. Mamy tu dwoje bohaterów – Elenę i Dovydasa. Oboje pracują ciałem, głównie dłońmi, ona jest tancerką, on tłumaczem języka migowego. Chociaż oboje mają wrażenie, że zostali dla siebie stworzeni, mają różne podejścia do kwestii seksu. On bowiem jest aseksualny. Kochając się, ale nie pożądając, próbują sprawdzić, czy jest możliwość utrzymania związku bez uprawiania miłości fizycznej. Uczą się nawzajem, jak pielęgnować swoje uczucie, nie opierając go na cielesności, ale dbając głównie o intymność i czułość. Bardzo nietuzinkowe i oryginalne love story.

Istoty fantastyczne

Gatunek: Familijny

Bea to mała dziewczynka, która pewnego dnia odkrywa, że ma niezwykły dar. Zdolność ta umożliwia jej widzenie istot z wyobraźni osób, które zna. Istnieje bowiem równoległy do naszego świat, gdzie mieszkają istoty fantastyczne. Znajdują się tam wszyscy przyjaciele z wyobraźni każdego człowieka. Jednak żeby się tam dostać i je zobaczyć, trzeba w nie uwierzyć. Zamierza tam odnaleźć i połączyć tytułowe istoty fantastyczne z osobami, które kiedyś je stworzyły i z biegiem czasu zapomniały o nich. Familijne kino o tym, jak wielka jest moc dziecięcej (i nie tylko) wyobraźni.

Hit Man

Gatunek: Komedia

Tym razem mamy coś dla fanów komedii. Gary Johnson to człowiek o dwóch osobowościach. I nie mamy tu bynajmniej na myśli, że ma problemy psychiczne. Po prostu ten pracujący na co dzień na uczelni profesor filozofii, po godzinach dorabia sobie, służąc Departamentowi Policji z Nowego Orleanu. Jego wrodzone umiejętności do metamorfoz i przebieranek wykorzystuje do wcielania się w fałszywego zabójcę. Pod swoją przykrywką, udaje mu się znaleźć osoby planujące zamach na swoich wrogów i dostarczyć ich policji. Sprawa komplikuje się, gdy następną osobą do wsadzenia za kratki okazuje się piękna Madison, z którą nawiązują romans. Ta znajomość może bowiem sprawić, że on sam stanie się ofiarą w grze pozorów.

Tarot: Karta śmierci

Gatunek: Horror

Grupa przyjaciół łamie najważniejszą zasadę kart Tarota – aby nigdy nie używać cudzych kart. Nieświadomi konsekwencji budzą zło, które zostało w nich uwięzione. Przyjaciele, jeden po drugim, stają twarzą w twarz ze swoim przeznaczeniem i rozpoczynają walkę, by przepowiednia się nie spełniła.

Susza 2: Force of Nature

Gatunek: Thriller

Detektyw Aaron Falk ponownie wraca w rodzinne strony. Tym razem będzie szukał znajomej, która zaginęła w australijskim buszu. Ostatnie dwa połączenia, jakie wykonały, były na nr alarmowy i do Aarona właśnie. Alice Russell wyruszyła w górę ze swoimi koleżankami. W trakcie śledztwa, detektyw odkrywa mroczny las i jego tajemnice kłębiące się w cieniu gór. Szybko okazuje się, że każda z nich w inny sposób przedstawia wydarzenia, które poprzedziły zaginięcie Alice.

Sylwia Zaroślińska

Fot: filmweb.pl, tygodnik powszechny.pl, IMDb.com, kinobaza.pl, multikino.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *