Premiery kinowe 12 kwietnia

Połowa miesiąca już prawie za nami, wiosna na dobre zagościła już u nas, choć zdarzają się jeszcze chłodniejsze dni. Na szczęście, w kinie temperatura nie spada. Utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Jakie propozycje mamy w tym tygodniu dla kinomaniaków i poszukujących inspiracji do tego, co obejrzeć z dziećmi, partnerem, czy przyjaciółmi? Iście gorące, jak letnie, palące słońce.

Perfect Days

Gatunek: Dramat

Pierwsza z dzisiejszych propozycji to film niemiecko-japoński. Swoją premierę światową miał prawie rok temu, jednak do naszych, rodzimych kin, trafił dopiero dziś. Nasz główny bohater to Hirayama, jeden spośród licznych mieszkańców Tokio. Jest człowiekiem małomównym i zamkniętym w sobie, równocześnie pełny miłości do świata i innych ludzi. Chociaż zajmuje się on sprzątaniem publicznych toalet w swoim mieście, zadanie to wykonuje z przysłowiowym uśmiechem na twarzy. Mimo, że praktycznie cała fabuła jest oparta na wykonywaniu tych samych, powtarzalnych czynności przez Hirayamę, jest w rzeczywistości docenieniem prostych przyjemności, które nas spotykają w życiu na co dzień.

Civil War

Gatunek: Dramat/Akcja

Czułam ekscytację już od samego początku, kiedy obejrzałam zwiastun, szykując opisy premier do tej sekcji. Wiedziałam, że jest to film, który chciałabym obejrzeć w kinie, chociaż w moim miejscu zamieszkania, nie mam dostępu do kina. Civil War opowiada o przyszłości związanej ze Stanami Zjednoczonymi. Są one w środku wojny domowej, gdzie skorumpowany prezydent podjudza społeczeństwo do walki z “sojuszem z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee razem z grupą dziennikarzy planuje przedrzeć się do Waszyngtonu, który stanowi epicentrum wydarzeń. Chcą przeprowadzić wywiad z prezydentem.

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostoro

Gatunek: Anime

Tym razem mamy coś dla wielbicieli japońskich anime. Ta, która dziś wchodzi do kin, światową premierę miała już w grudniu 1979 roku. Obecna wersja jest odnowiona i zrobiona w wersji 4K. Jest to kolejna odsłona przygód tytułowego Lupina Trzeciego. Mistrz złodziei tym razem trafia na nie lada przeszkodę. Pieniądze, które ukradł z krajowego kasyna, okazują się fałszywkami. Z zamiarem zemsty, rusza ze swoim wspólnikiem Jigenem, do Cagliostro. Na miejscu próbują uratować księżniczkę Clarisse przed ślubem z nikczemnym hrabią. Nic jednak nie idzie, jak zaplanowali. Złożona z Lupina, jego asystenta, byłej dziewczyny – Fujiko i szermierza Goemona ekspedycja ratunkowa, musi przedrzeć się przez pełen pułapek zamek, niebezpieczny loch i zawodowi zabójcy.

Joika

Gatunek: Biograficzny

Amerykańsko-polska propozycja opowiadająca historię młodej baleriny. Opuszcza ona dom i rodzinę w Teksasie. Jako pierwsza Amerykanka zostaje przyjęta do Moskiewskiej Akademii Baletu Bolszoj. Nasza bohaterka, Joy Womack, trenuje pod okiem Tatyany Volkovej. Za fasadą pięknych baletnic i primabalerin, ukrywa się świat niezwykle brutalny. W drodze do spełnienia swoich marzeń, Joy przekracza granice fizyczne i psychiczne swojego ciała. Ryzykuje swoim zdrowiem, relacjami, a nawet całym życiem, by zrozumieć w końcu, co tak naprawdę oznacza bycie tą najlepszą.

Rosalie

Gatunek: Biograficzny

Drugi już z tego rankingu film biograficzny produkcji francusko-belgijskiej. Za sprawą Rosalie Deluc przenosimy się do Francji, lat 70. XIX wieku. Nasza bohaterka jest obdarzona wyjątkową tajemnicą – jej twarz i ciało pokrywają włosy. Żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo i dopasować się do społeczeństwa, trzymała to w tajemnicy. Jej sekret może ujrzeć światło dzienne za sprawą Abla. Nieświadomy jej wyjątkowości, bierze z nią ślub dla jej posagu z uwagi na swoje duże długi. Czy zdoła pokochać Rosalie, gdy odkryje, co ona skrywa?

Wariaci

Gatunek: Komedia kryminalna

Ostatnia nasza propozycja to rodzima produkcja. Eryk Lubos i Alicja Stasiewicz wcielają się w parę marzycieli – Eryka i Karolkę. Po opuszczeniu więzienia, starają się nie wrócić do problemów z prawem. Próby zachowania równowagi są jednak dla nich sporym wyzwaniem. Eryk chce również wszystkiego, co najlepsze, dla swojej córki Dżesiki. Razem z nią porywa ją z rąk dziadka, po czym wspólnie ruszają w podróż po całym kraju. Ich radosną wyprawę przerywa poważna choroba kobiety. Aby opłacić kosztowną kurację, Eryk z córką napadają na bank.

Autorka: Sylwia Zaroślińska

Fot: gazetakrakowska.pl, filmweb.pl, naekranie.pl, https://pl.ign.com, cgmagonline.com, bok.bialystok.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *