Premiery kinowe 10 maja

Zapraszamy Was na przegląd najnowszych premier kinowych filmów, które już od dziś będą do dyspozycji dla polskich widzów.

Dziś mamy dla Was kilka interesujących propozycji filmowych, spośród których z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Królestwo Planety Małp

Gatunek: Akcja

Czasy, w których małpy i ludzie, żyją obok siebie w harmonii, dawno się skończyły. Obecnie to małpy wiodą prym, a ludzie zostali zepchnięci na boczny tor. Inteligentne ssaki za aprobatą swojego przywódcy, zaczynają polować na ludzi. Ma on bowiem plan zbudowania nowego imperium. W świecie opanowanym przez małpy, gdzie człowiek stał się zwierzyną łowną, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną i ważną podróż, która odmieni jego spojrzenie na przeszłość i znacząco wpłynie na przyszłe losy zarówno małp, jak i ludzi. Film otrzymał wysokie noty na Filmweb – 7,3/10.

The Old Oak

Gatunek: Dramat

Tytułowy The Old Oak to pub i zarazem ostatni bastion spotkań lokalnej społeczności. Znajduje się w jednej z osad górniczych w północno-wschodniej Anglii. Z powodu zamykania kolejno działających tam kopalni, coraz więcej ludzi sprzedaje domy i opuszcza to miejsce na zawsze. Spadające ceny mieszkań powodują, że stają się one atrakcyjne dla uchodźców z Syrii. Wśród nich jest m.in. Yara – kobieta fotograf, która uciekła przed wojną. Miejscowi są niepewni nastawieni do nowych sąsiadów. Jedynie właściciel tytułowego pubu, TJ Ballantyne, stara się zaprzyjaźnić z Syryjczykami, by stopniowo przełamywać niechęć przyjaciół do uchodźców.

Supersiostry

Gatunek: Sci-Fi

Polskie kino wzięło się za science-fiction i to z najwyższej półki. Czy film dorówna hollywoodzkim produkcjom? Okaże się w kinie, jeśli chodzi o samą fabułę, jest to głównie opowieść o Ali. Nastolatka żyjąca na prowincji zupełnie nie pasuje do swojego otoczenia. Wciąż buntuje się przeciwko ojcu, nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Pewnego dnia przypadkiem odkrywa, że jest obdarzona supermocą. Jakby tego było mało, w jej życiu pojawia się siostra, o której nie miała pojęcia. Zainteresowanymi dziewczynami o nadludzkich mocach są żołnierze z tajnego Departamentu 92 – Pułkownik i jego pomocnik Hektor. Ich zamiarem jest stworzenie potężnej broni nowej generacji i są gotowi poświęcić dziewczyny, by osiągnąć swój cel.

Nic

Gatunek: Thriller

Nic to duński thriller, który dopiero niespełna dwa lata po światowej premierze, dziś wchodzi do naszych kin. Głównym jego bohaterem jest Pierre. Chłopak właśnie rozpoczął ósmą klasę. Któregoś dnia chłopak w ramach demonstracji rzuca szkołę i postanawia “zamieszkać na drzewie”. Oświadcza przy tym swoim kolegom, że życie nie ma sensu i żadnego znaczenia. Jego koledzy postanawiają mu pomóc odzyskać radość życia. W dobrej wierze gromadzą swoje najcenniejsze rzeczy i próbują tworzyć “stertę znaczeń”. Poświęcanie swoich wzajemnie ważnych rzeczy nie ma jednak granic, a młodzież zdolna jest posunąć się do wszystkiego, żeby osiągnąć zamierzony cel.

Banel i Adama

Gatunek: Dramat

Banel i Adama to dwoje zakochanych w sobie Senegalczyków. Banel wszelkimi sposobami stara się odejść z rodzinnego domu, by zacząć wspólne życie z ukochanym. On, zgodnie z lokalnymi zwyczajami, powinien zostać szefem wioski. Mężczyzna jest bardzo przywiązany do tradycji, czuje się też odpowiedzialny za lokalnych mieszkańców. Wskutek problemów z suszą, oboje spędzają coraz mniej czasu, a Banel czuje się coraz bardziej samotna i nieszczęśliwa. Z powodu śmierci kolejnych mieszkańców, Adama decyduje się zostać szefem wioski. Jego decyzji nie może jednak zaakceptować Banel.

Ucieczka ze Zwierzowersum

Gatunek: Animacja

Maggie to dzielna wombatka. Na co dzień przeczesuje miasto w ubraniu superbohaterki, poszukując złoczyńców. W ostatnim czasie nie narzeka na brak zajęcia, jednak nie z powodu przestępstw, ale przysług, o które proszą mieszkańcy metropolii. Zamiast ratować świat, jak zwykła to robić, udrożnia kanalizację lub wypełnia zeznania podatkowe. Niebawem jednak znowu będzie mogła sprawdzić się jako bohaterka. Albowiem zły geniusz technologii chce uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w “idealnej” według niego, symulacji komputerowej z dala od realnego życia. Plany pokrzyżować zamierza mu jednak nasza dzielna wombatka razem z pomocnikiem Ptysiem.

Sylwia Zaroślińska

Fot: naekranie.pl, filmweb.pl, bilety24.pl, spidersweb.pl, afrykamera.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *