Polski półwysep wzbudził zachwyt w brytyjskim „The Sun”

Polski półwysep, który zachwycił brytyjski dziennik „The Sun” to jedno z piękniejszych miejsc na mapie naszego kraju. Mowa tu oczywiście o perełce, jaką jest Półwysep Helski. Szczególne uznanie zdobyła plaża, która nosi nazwę Kosa. Dla Brytyjczyków to istny „raj na ziemi”. Polskie morze, choć nie należy do najcieplejszych to i tak jest chętnie odwiedzane przez wielu zagranicznych turystów. Doceniane przede wszystkim są małe miejscowości i piękne plaże jak ta, o której wspominają Brytyjczycy. Jednak nie tylko oni zachwycają się naszym półwyspem.

Półwysep Helski porównany do brytyjskiego Scilly

Coraz więcej Europejczyków odwiedza nasz kraj, a często również wybierają okolice Bałtyku ze względu na panujący tam klimat i właściwości zdrowotne jodu. Brytyjski dziennik porównał nasz piękny półwysep do archipelagu o nazwie Scilly – półwyspu znajdującego się na zachód od wybrzeży Kornwalii liczącego 16 km². Zachwyceni dziennikarze pochylają się nie tylko nad pięknym widokiem, ale również polską kuchnią. Polecają miejscowe knajpki, które serwują tradycyjne i smaczne polskie potrawy. Dodatkowym atutem są dogodne połączenia i niedrogie bilety lotnicze z Anglii do Polski. W sezonie przelot z Londynu do Gdańska kosztuje około 70 funtów. Z Gdańskiego lotniska na Półwysep Helski dostaniemy się w zaledwie półtorej godziny samochodem.

Europejczycy zachwyceni Polską

Wielu Polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pięknych miejsc, nie wiedząc nawet jaki potencjał turystyczny ma ich własny kraj. Może zamiast zagranicznych wczasów warto wybrać Polskie morze i zwiedzić najpiękniejsze zakątki, takie jak chociażby piaszczysta plaża Kosa, która wzbudza tyle zachwytu. Warto wspomnieć, że nasz kraj nie po raz pierwszy doceniany jest na arenie międzynarodowej. W 2013 roku Mierzeja Helska i Mierzeja Wiślana znalazły się pośród 15 najbardziej niezwykłych półwyspów na ziemi. Mimo że pierwsze miejsce w rankingu \”The World Geography\” zajęły 12 kilometrowe kanadyjskie wydmy ciągnące się wzdłuż zatoki La Dune Bouctouche to takie wyróżnienie jest bardzo istotne dla nas Polaków. Szczególnie ze względów turystycznych, dzięki którym nasz kraj staje się otwarty na zagranicznych turystów.

Z kolei w 2021 roku Amerykanie docenili 15 najpiękniejszych miasteczek na Starym Kontynencie, w tym Polski Tarnów znajdujący się w woj. małopolskim. Zachwyt wzbudziła urzekająca starówka i małomiasteczkowy klimat Tarnowa. Szukając pięknych miejsc na świecie zwróćmy uwagę na piękne zakątki naszego kraju, które warto zwiedzić. Skoro doceniają go inne narody i coraz częściej wybierają jako jedną z ciekawszych destynacji w Europie. To może warto, zamiast zagranicznych wakacji wybrać Polskie piękno. W tym przypadku Polskie przysłowie „Cudze chwalicie swego nie znacie”, wydaje się być aktualne.

Autor: Urszula Szołdra

Foto: Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *