Ozdoby z pomarańczy: jak odpowiednio je zasuszyć?

wychowywanie dzieci
\"\"

Bez wątpienia zapach pomarańczy jest bardzo aromatyczny. Ten egzotyczny owoc pasuje do wielu rzeczy. Często dodajemy go do herbaty razem z goździkami oraz imbirem, jednak na tym jego zastosowanie się nie kończy. Idealnie sprawdzi się do tworzenia pięknych ozdób na stół czy choinkę w okresie Bożego Narodzenia. Tylko jak ją zasuszyć, aby pięknie wyglądała?

Suszenie pomarańczy

Owoce można zasuszyć w piekarniku. Należy ustawić piekarnik na ok. 70-75 stopni. Następnie ułożyć pomarańcze na folii lub papierze do pieczenia. Co jakiś czas trzeba je odwracać po to, aby się nie przypaliły. Pomarańcze można również suszyć na parapecie. Najlepiej ułożyć je na folii aluminiowej. Takie osuszanie może potrwać od trzech do pięciu dni. W dużej mierze uzależnione jest to od ustawionej temperatury grzejnika.

Jak zrobić ozdoby z pomarańczy i goździków?

Do takiego typu dekoracji najlepsze będą pomarańcze z grubą skórką. Owoc należy najpierw umyć, następnie wytrzeć. Później warto pomyśleć nad tym, jaki wzór chcemy na niej zrobić. Do tego celu może nam się przydać flamaster, którym możemy coś narysować. Jednak najpierw owoc musi wyschnąć, zanim przejdziemy do tego kroku.

Następnie robimy dziurki na goździki. Układamy je tak, by powstał wcześniej wymyślony wzór. Dla większego aromatu pomarańcze można obtoczyć w cynamonie lub gałce muszkatołowej. Jeśli chcemy, by ozdoby prezentowały się jeszcze lepiej, możemy owinąć je ładną tasiemką.

Taka dekoracja świetnie sprawdzi się na choinkę, na stół czy też jako element stroika świątecznego.

Dekoracja z suszonych pomarańczy

Dobrą i efektywną dekoracją na Boże Narodzenie są ozdoby z suszonych pomarańczy. Owoc niesamowicie wygląda i pachnie, co warto wykorzystać! Taką ozdobę możemy powiesić na choince, lub położyć na stole jako ozdoba. Zwłaszcza na żywej będzie świetnie się prezentować. Do takich pomarańczy dobrze sprawdzą się gwiazdki anyżu lub laski cynamonu. Takie ozdoby pięknie będę wyglądać z ciepłymi barwami oraz złotem. Do suszonych pomarańczy pasować będą też zdobione pierniczki. Taka choinka będzie bez wątpienia piękna i aromatyczna. Proste ozdoby sprawią, że nabierze lekkości i przyciągnie uwagę gości.

Boże Narodzenie to bez wątpienia magiczny czas, ale też niezwykle kosztowny. Mając chwilę wolnego czasu, możemy stworzyć naturalne i niepowtarzalne ozdoby. Przygotowanie ich sprawi nam radość, a goście nie będą mogli się napatrzeć. Docenią ich wygląd i zapach.

Autor: Patrycja Żero

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *