Obrońca Barcelony najlepiej ubierającym się piłkarzem w 2023 r.

\"\"

Według \”Footballer Fits\” Jules Koundé jest najlepiej ubierającym się piłkarzem minionego roku na świecie. \”Od paryskiego Fashion Week po tunel Camp Nou\” – napisano z uznaniem o Francuzie.

Do tej pory często zdarzało się, że kreacje Julesa Koundé zwracały uwagę konserwatystów. Tych, którzy uważają, że francuski obrońca przesadza z ekstrawagancją. Tymczasem okazuje się, że eksperci docenili niesztampowe wybory gracza katalońskiego klubu.

Wielka śmiałość Koundé

Koundé na pewno jest wyrazisty i barwny w doborze ubrań. Co więcej, widać w jego przypadku ogromną śmiałość pod tym względem. Z pewnością łatwo moglibyśmy znaleźć wielu szyderców, którzy uznaliby, że to, co na siebie zakłada piłkarz, nie ma w sobie nic ze stereotypowo pojmowanej męskości.

Oto koszulka reprezentacji Japonii, która przypadła do gustu obrońcy Barcelony:

Nie można być obojętnym wobec jego stylu

A poniżej prezentujemy kolejne kreacje. I na każdym z tych zdjęć możemy przez chwilę się skupić, bo tym, co wyróżnia ubiór Francuza, jest właśnie przyciąganie uwagi. Bo, abstrahując od opinii znawców czy koneserów mody, niewątpliwie Koundé ma odwagę. Pewne jest bowiem to, że nie pozostawia nikogo obojętnym wobec swojego niesztampowego stylu.

Swego czasu piłkarz Barcelony gościł na pokazie mody w Paryżu. Jak widać, z racji swojej pasji jest już rozchwytywany przez fachowców.

De facto Jules Koundé stał się influencerem, który może nakłonić do obserwowania Barcelony w social mediach. Nie tylko fanów futbolu, ale też osób interesujących się wszelkimi ekstrawagancjami i nowymi trendami w modzie. Eksponując własną oryginalność, robi dodatkową reklamę swojemu klubowi i prezentuje content dotąd w Barcelonie nieznany. Barca ma oczywiście światową renomę i jest ogromnie popularna w wymiarze globalnym. Jednak za sprawą francuskiego obrońcy wskaźniki popularności mogą jeszcze się poprawić.

Inspiracją może być NBA

Być może Jules Koundé czerpie inspirację od koszykarzy z najlepszej ligi na świecie. W serwisie X, czyli na dawnym Twitterze pojawiła się interesująca opinia, którą warto przytoczyć.

Argumentacja \”Footballer Fits\”

A poniżej zamieszczamy uzasadnienie wyboru właśnie Julesa Koundé (cytujemy serwis fcbarca.com):

\”Konsekwentnie odważny i nieustraszony w swoich stylizacjach w obliczu przestarzałego podejścia piłki nożnej do wyrażania siebie przez sportowców\” – opisuje Julesa Koundé konto \”Footballer Fits\”. \”Żadna krytyka online nie była w stanie zaszkodzić misji \”JK\”, aby podążać za kulturą i pozostać wiernym sobie i własnym zainteresowaniom\”.

Jules Koundé daje powiew świeżości, wprowadza coś nowego do świata futbolu, który zwykle jest dość sztampowy i konserwatywny jeśli chodzi o stylizacje piłkarzy. Być może wynika to z obaw futbolistów o to, że zostaną wyśmiani przez twardych facetów, którzy uważają, że jakakolwiek oryginalność nie jest \”męska\”? Trudno powiedzieć. W każdym razie na pewno znajdą się sceptycy, którym nie spodoba się styl francuskiego obrońcy, bo za bardzo rzuca się w oczy. Jednak jeśli ktoś interesuje się modą, lubi eksperymentować, to styl Koundé z pewnością może mu przypaść do gustu.

Autor: Bartłomiej Najtkowski

Fot. https://tribuna.com/en/blogs/1d55b7fd-8083-444e-9ed1-43799f0d753d/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *