Nowy smartwatch od Google

Firma Google wyprodukowała nowy smartwatch. Produkt skierowany jest głównie do dzieci od lat 7. To zegarek wyposażony w wiele ciekawych funkcji, które nie tylko pomogą zadbać o prawidłowy rozwój dzieci, ale także zapewnią spokój ich opiekunom.

Pojawił się nowy produkt. To smartwatch Fitbit Ace LTE. Zegarek powstał z myślą o najmłodszych użytkownikach i ma wiele zalet.

Do kogo skierowany jest smartwatch?

Użytkownikami tych zegarków mają być dzieci od 7 lat. Zegarek ma wgrane różnego rodzaju gry i zabawy, które mają zachęcić małych użytkowników do aktywnego spędzania czasu.

Budowa

Wykonany jest z plastiku połączonego ze stalą nierdzewną. Wyposażono go także w wodoszczelną obudowę. Na ekran natomiast zostało założone specjalne szkło zabezpieczające Gorilla Glass 3.

Wymiary i waga

Jest stosunkowo niewielki o wymiarach 41,04 x 44,89 mm. Waży jedynie 28,03 g.

Funkcje

Zegarek ma wbudowany:

  • pulsometr, który kontroluje poziom aktywności dziecka
  • GPS z funkcją lokalizacji Google, co ułatwia rodzicom zweryfikowanie miejsca pobytu małoletnich
  • Wi-Fi 2
  • Bluetooth 5.0
  • GHz
  • NFC
  • oraz moduł LTE umożliwiający przesyłanie wiadomości SMS oraz prowadzenie rozmów

W urządzeniu znajduje się też wirtualny stworek Eejie, dla którego pokarmem jest aktywność człowieka, co również zmusza dzieci do ruchu. Poziom aktywności dzieci przedstawiany jest za pomocą węża otaczającego tarczę zegarka.  Wąż wydłuża się w zależności od intensywności ruchu.

Kolorystyka

Zegarek powstał w dwóch wersjach: szaro-czarnej i zielono-białej. Dodatkowym atutem jest fakt, że do każdego zegarka dołączony jest zestaw wymiennych pasków.

Zabezpieczenie

Dla zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa dostęp do informacji o miejscu pobytu dziecka mają wyłącznie rodzice i jedynie przez 24 godziny. Natomiast informacje i aktywności są usuwane do 35 dni.

Istnieje także możliwość określenia przez rodziców osób mogących kontaktować się przez SMS lub też telefonicznie z dzieckiem.

Co jeszcze się pojawi?

W przyszłości zegarek ma zostać wyposażony także w funkcję umożliwiającą dokonywanie bezpiecznych płatności metodą zbliżeniową.

Taki zegarek to z pewnością dobre rozwiązanie nie tylko dla dzieci, ale także rodziców. Dzieci dzięki zwiększonej aktywności będą zdrowsze, a rodzice spokojniejsi mogąc kontrolować poczynania swoich pociech. Produkt będzie można nabyć już od 5 czerwca w aplikacji Google Store oraz w sklepie Amazon.

Anna Marciszewicz

Fot: https://blog.google/products/fitbit/fitbit-ace-lte-smartwatch-kids/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *