Nowa lista przebojów radiowej Trójki

Nowa dyrektor radiowej Trójki Agnieszka Szydłowska zapowiada zmiany dotyczące listy przebojów. Powstanie zupełnie nowa audycja „Pierwsza Trójka”. Będzie też pożegnanie z kultową Listą Przebojów.

Odkąd szefowanie radiowej Trójki przypadło Agnieszce Szydłowskiej pojawiło się już wiele zmian na antenie kultowej niegdyś stacji. Teraz przyszedł czas na listę przebojów.

Oddajmy głos dyrektorce stacji:

W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie „Listy Przebojów”. Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier „To nie jest historia o piosence”.

1 maja Trójka przypomni okoliczności ostatniego notowania Listy Przebojów, które nigdy nie trafiło na antenę… Wśród wielu słuchaczy ta historia wciąż wywołuje wiele emocji.

Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek.

W kolejnych dniach majówki słuchaczy Trójki także czeka wiele „listowych” atrakcji, w tym pierwsze, „zerowe” wydanie nowej audycji.

2 maja Trójka zaprasza na „The Best Of LP3” – największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. – To będzie pożegnanie z „Listą przebojów Trójki”, której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii.

Nowe szefostwo Trójki chce się odciąć od tego, co pojawiło się na antenie po 2020 roku, stąd nie może dziwić decyzja o rezygnacji z wprowadzonej wówczas listy przebojów.

Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów.

Agnieszka Szydłowska zapowiada bardziej otwarty charakter nowej audycji.

„Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat.”

Na pierwsze wydanie nowej listy przebojów – „Pierwsza Trójka” – stacja zaprasza już 10 maja.

Piotr Słyszyński

Fot: Polskie Radio

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *