Nowa lalka Barbie. Mattel odtworzył postać Ewy Swobody

mattel swoboda

Mattel, producent lalek Barbie, realizuje projekt, którego celem jest nakłonienie dziewczynek do spełniania swoich marzeń i wzmacnianie poczucia własnej wartości. W ramach inicjatywy od wielu lat firma tworzy lalki Barbie zaprojektowane na wzór popularnych osób, które mogą być inspiracją dla dziewcząt. Teraz nadszedł czas na lalkę inspirowaną sprinterką Ewą Swobodą.

Mattel, producent lalek Barbie, jest wieloletnim realizatorem projektu Dream Gap, w ramach którego propaguje historie niezwykłych kobiet, które w różnych dziedzinach odniosły sukces. Celem akcji jest zachęcanie małych dziewczynek do spełniania swoich marzeń oraz wzmacnianie pewności siebie. Teraz firma postanowiła stworzyć kolejny produkt, lalkę inspirowaną postacią lekkoatletki Ewy Swobody. Sportsmenka tym samym zyskała tytuł Barbie Role Model.

Ewa Swoboda specjalizuje się w biegach sprinterskich. W 2015 roku została mistrzynią Europy juniorów w biegu na 100 metrów. W 2016 otrzymała tytuł wicemistrzyni świata juniorek w biegu na 100 metrów. Kolejny rok przyniósł lekkoatletce sukces podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie, gdzie zdobyła srebrny medal. W 2019 roku sportsmenka odniosła największy dotychczas sukces w karierze – została halową mistrzynią Europy w biegu na 60 m.

Ewa Swoboda jako lalka Barbie

Lalka inspirowana Ewą Swobodą ma na sobie jasnofioletowe szorty i top oraz pomarańczowe buty. Nie zabrakło oczywiście tatuaży na rękach sprinterki, a także charakterystycznej fryzury – ciemnobrązowych włosów spiętych w kucyk. Jest to odbicie wyglądu lekkoatletki podczas memoriału Kamili Skolimowskiej z 2023 roku. Swoboda pobiła wówczas swój rekord życiowy w biegu na 100 metrów, osiągając kolejny w swojej karierze niesamowity wynik.

Sportsmenki ze „swoją” Barbie

Oczywiście Ewa Swoboda nie jest jedyną osobą, która może cieszyć się takim uznaniem firmy Mattel. Tytułem Barbie Model Role nagrodzone zostały również:

  • amerykańska tenisistka Venus Williams
  • hiszpańska paratriathlonistka Susana Rodriguez
  • francuska bokserka Estelle Mossely
  • kanadyjska piłkarka Christine Sinclair
  • australijska piłkarka Mary Fowler
  • włoska pływaczka Federica Pellegrini
  • dwie gimnastyczki: Brazylijka Rebecca Andrade i Meksykanka Alexa Moreno.

Inicjatywna firmy Mattel jest z pewnością godna pochwały. Teraz dziewczynki w naszym kraju będą mogły łatwiej identyfikować się z rodzimą gwiazdą sportu. Może za kilka-kilkanaście lat poznamy następczynię naszej najlepszej sprinterki.

Anna Marciszewicz

Fot. Mattel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *